Մասիս Մայիլյանը Զոհրաբ Մնացականյանին պարգևատրել է հուշամեդալով
Հայաստանի արտգործնախարար Զոհրաբ Մնացականյանը սեպտեմբերի 17-ին հանդիպել է Արցախի իր գործընկեր Մասիս Մայիլյանի հետ։
Մասիս Մայիլյանը Զոհրաբ Մնացականյանին պարգևատրել է  հուշամեդալով
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, սեպտեմբերի 17ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Ինչպես  տեղեկացրին ՀՀ արտաքին գործերևի նախարարության լրատվության և հանրային դիվանագիտության վարչությունից, հանդիպումը մեկնարկել է արտաքին քաղաքական գերատեսչությունների ղեկավարների առանձնազրույցով, ապա շարունակվել ընլայլնված կազմով՝ պատվիրակությունների մասնակցությամբ։
Զրուցակիցները գոհունակությամբ ընգծել են երկկողմ հանդիպումների հաճախակի և առարկայական բնույթը, ինչը հնարավորություն է ընձեռնում մանրակրկիտ անդրադառնալ օրակարգային բազմաթիվ խնդիրների։
Կողմերը շեշտել են երկու երկրների արտաքին քաղաքական գերատեսչությունների միջև պարբերական ոլորտային խորհրդակցությունների անցկացման կարևորությունը:
Հայաստանի և Արցախի արտաքին քաղաքական գերատեսչությունների ղեկավարները մտքեր են փոխանակել ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահության ձևաչափում Լեռնային Ղարաբաղի հիմնախնդրի խաղաղ հանգուցալուծման գործընթացին առնչվող մի շարք հարցերի վերաբերյալ։
Մասիս Մայիլյանը Զոհրաբ Մնացականյանին պարգևատրել է Արցախի արտաքին գործերի նախարարության հիմնադրման 25-ամյակին նվիրված հուշամեդալով:

Masis Mayilyan awarded Zohrab Mnatsakanyan with the Commemorative Medal
Armenian foreign minister Zohrab Mnatsakanyan met with his counterpart from Artsakh Masis Mayilyan on September 17, the foreign ministry said.
Masis Mayilyan  awarded  Zohrab Mnatsakanyan with the Commemorative Medal
STEPANAKERT, SEPTEMBER 17ARTSAKHPRESS: The two initially held a one-on-one meeting, followed by an expanded format meeting with delegations.
The sides were pleased to note the frequent and substantive nature of the bilateral meetings, which enables to address numerous agenda issues in detail.
The FMs stressed the importance of holding regular sectoral consultations between the two foreign ministries.
Mnatsakanyan and Mayilyan exchanged ideas over a number of issued relating to the peaceful settlement process of the NK conflict within the OSCE Minsk Group Co-Chairmanship format.
Mayilyan also awarded his Armenian counterpart with the Commemorative Medal dedicated to the 25th anniversary of the Artsakh foreign ministry’s establishment.