Արա Բաբլոյանը հանդիպել է Աշոտ Ղուլյանի հետ
Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանը սեպտեմբերի 20-ին հանդիպել է Արցախի Հանրապետության խորհրդարանի նախագահ Աշոտ Ղուլյանի հետ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, սեպտեմբերի 20, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Ինչպես  տեղեկացրին ՀՀ ԱԺ լրատվության և հանրության հետ կապերի վարչությունից, ողջունելով հյուրին՝ Հայաստանի օրենսդիր մարմնի ղեկավարը բարձր է գնահատել հայկական երկու հանրապետությունների խորհրդարանների միջեւ առկա փոխգործակցության մակարդակը:
Արա Բաբլոյանը վստահեցրել է, որ Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության խաղաղ կարգավորման հարցը մշտապես ՀՀ Ազգային ժողովի ուշադրության կենտրոնում է, եւ խորհրդարանականները միջազգային բոլոր հարթակներում պաշտպանում են Արցախի Հանրապետության եւ նրա ժողովրդի շահերը:
Աշոտ Ղուլյանը շնորհակալություն է հայտնել ջերմ ընդունելության ու արդյունավետ համագործակցության համար:
ԱՀ Ազգային ժողովի նախագահը շնորհավորել է Արա Բաբլոյանին Հայաստանի խորհրդարանի հիմնադրման 100-ամյակի կապակցությամբ:
Զրուցակիցները քննարկել են խորհրդարանական դիվանագիտությանը վերաբերող մի շարք հարցեր, կարեւորել Հայաստանի ու Արցախի խորհրդարանների հանձնաժողովների մակարդակով շարունակական հանդիպումներն ու միջխորհրդարանական հանձնաժողովի համատեղ նիստերը:

Armenia’s Speaker of Parliament holds meeting with Artsakh counterpart
Armenian Speaker of Parliament Ara Babloyan has held a meeting on September 20 with his counterpart from Artsakh Ashot Ghulyan.
STEPANAKERT, SEPTEMBER 20ARTSAKHPRESS-ARMENPRESS: During the meeting Speaker Babloyan praised the level of partnership between the parliaments of Armenia and Artsakh.
He assured that the peaceful settlement of the NK conflict is constantly in the focus of the Armenian parliament, and that lawmakers are protecting the interests of Artsakh and its people in all international platforms.
Speaker Ghulyan congratulated his Armenian counterpart on the 100th anniversary of the foundation of Armenia’s parliament.
The sides discussed a number of issues relating to parliamentary diplomacy and attached importance to continuous meetings of parliamentary committees and organization of inter-parliamentary joint sessions.