Լևոնը կլինի «Մանկական Եվրատեսիլ» միջազգային մրցույթի ֆավորիտներից մեկը. Լիրա Քոչարյան
Նոյեմբերի 25-ին Բելառուսի մայրաքաղաք Մինսկում կայանալիք «Մանկական Եվրատեսիլ» միջազգային երգի մրցույթում Հայաստանը կներկայացնի արցախցի Լևոն Գալստյանը (բեմական անունը L.E.V.O.N):
Լևոնը  կլինի  «Մանկական Եվրատեսիլ»  միջազգային   մրցույթի   ֆավորիտներից   մեկը. Լիրա  Քոչարյան
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, սեպտեմբերի 24, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «Արցախպրես»-ի  թղթակցի    հետ  զրույցում  «Արցախի ձայներ» երաժշտական նախագծի գեղարվեստական ղեկավար  Լիրա Քոչարյանն ասել  է, որ  իրենք   այժմ  աշխատանքներ  են  տանում, որ  Լևոնը    հարմարվի   եվրոտեսիլյան  բեմին, լուսային    և  տեխնիկական   հնարավորություններին, նկարահանումներին:
Խոսելով  կայանալիք    մրցույթի    սպասելիքներից՝   մեր  զրուցակիցը մասնավորապես   ասել  է. «Մենք     այժմ  գտնվում  ենք   ամենակարևոր   փուլում:  Կարող  եմ  հավաստիացնել,  որ   Լևոնը  կլինի   մրցույթի   ֆավորիտներից    մեկը: Մենք   կներդնենք   մեր   ողջ  ներուժը՝   մրցույթում   հաղթելու   համար: Հաղթանակ    գրանցելու    համար   անհրաժեշտ  է   ունկնդիրների    ակտիվ  քվեարկություն: Այդ  հարցում   մեզ  անհրաժեշտ  է   լինելու     Սփյուռքի  մեր  հայրենակիցների  աջակցությունը: Ի  դեպ, կուզենայի, որ  2010  թվականին   Մինսկում կայացած մանկական Եվրատեսիլ  մրցույթում Հայաստանը ներկայացնող իմ  սաներից   Վլադիմիր Արզումանյանի    գրանցած   հաջողությունը    փոխանցվեր  Լևոնին»:
Տեղեկացնենք,  որ մրցույթին մասնակցությունը պաշտոնապես հաստատել է 19 երկիր՝ Հայաստան, Ալբանիա, Ավստրալիա, Ադրբեջան, Բելառուս, Ֆրանսիա, Մակեդոնիա, Վրաստան, Իռլանդիա, Իսրայել, Իտալիա, Ղազախստան, Մալթա, Լեհաստան, Պորտուգալիա, Ռուսաստան, Սերբիա, Նիդեռլանդներ, Ուելս։

Левон станет одним из фаворитов международного конкурса "Детское Евровидение". Лира Кочарян
На международном конкурсе "Детское Евровидение", который состоится 25 ноября в столице Беларуси, Минске, Армению представит молодой исполнитель из Арцаха Левон Галстян (сценическое имя L.E.V.O.N).
Левон станет одним из фаворитов международного конкурса
СТЕПАНАКЕРТ, 24 сентября, АРЦАХПРЕСС - В интервью корреспонденту «Арцахпресс» художественный руководитель музыкального проекта «Голоса Арцаха» Лира Кочарян сказала, что сейчас они работают над тем, чтобы подготовить Левона к сцене конкурса, к осветительным и техническим возможностям, съемкам.
Говоря об ожиданиях предстоящего конкурса, наша собеседница, в частности, сказала: «Сейчас мы находимся на самой важной стадии. Могу заверить вас, что Левон станет одним из фаворитов конкурса. Мы поставим весь наш потенциал на победу в конкурсе. Необходимо активное голосование за победу нашего участника. В этом вопросе нам нужна поддержка наших соотечественников из диаспоры. Кстати, я желаю, чтобы успех Владимира Арзуманяна, одного из моих учеников, представлявших Армению на "Детском Евровидении" в Минске в 2010 году, был передан Левону.
Сообщаем, что участие в конкурсе официально подтверждено 19 странами: Арменией, Албанией, Австрией, Азербайджаном, Беларусью, Францией, Македонией, Грузией, Ирландией, Израилем, Италией, Казахстаном, Мальтой, Польшей, Португалией, Россией, Сербией, Нидерландами и Уэльсом.