Էդուարդ Շարմազանովի գլխավորած պատվիրակությունը մեկնել է Բելառուս
Հայաստանի Հանրապետության ԱԺ նախագահի տեղակալ Էդուարդ Շարմազանովի գլխավորած պատվիրակությունը, որի կազմում են ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Տիգրան Ուրիխանյանը եւ Տաճատ Վարդապետյանը, Բելառուսի Հանրապետության Ազգային ժողովի Ներկայացուցիչների պալատի նախագահ Վլադիմիր Անդրեյչենկոյի հրավերով սեպտեմբերի 24-ին աշխատանքային այցով մեկնել է Մինսկ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, սեպտեմբերի 24, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Ինչպես  տեղեկացրին ՀՀ ԱԺ լրատվության և հանրության հետջ կապերի վարչությունից, պատվիրակությունը կմասնակցի Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի եւ Բելառուսի Հանրապետության Ազգային ժողովի միջեւ համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի 11-րդ նիստի աշխատանքներին:
Նախատեսվում են հանդիպումներ Բելառուսի Հանրապետության Ազգային ժողովի Ներկայացուցիչների պալատի նախագահ Վլադիմիր Անդրեյչենկոյի եւ Հանրապետության խորհրդի նախագահ Միխայիլ Մյասնիկովիչի հետ: Պատվիրակությունը կայցելի նաեւ «Բրեստի ամրոց-հերոս» հուշահամալիր, կհանդիպի Բրեստի նահանգապետի հետ:

A delegation led by Vice Speaker of the National Assembly Eduard Sharmazanov has left for Minsk, Belarus to attend the Inter-Parliamentary Committee's 11th Session.
Armenian parliament delegation starts working visit to Belarus
STEPANAKERT, SEPTEMBER 24ARTSAKHPRESS: As part of their working visit, the Armenian parliamentarians are also scheduled to meet with the speaker of the Belarusian National Assembly's House of Representatives, Vladimir Andreychenko, and the chairman of the Council of Republic, Mikhail Myasnikovich, Tert.am reports.
Also a visit to the Brest Fortress and a meeting with the governor of Brest are on the agenda, reports the parliament's press service.