Բակո Սահակյանը ստորագրել է հրամանագիր՝ հոկտեմբերի 6-ը Արցախում սգո օր հայտարարելու վերաբերյալ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հոկտեմբերի 5-ին ստորագրել է հրամանագիր, համաձայն որի՝ մեծանուն հայ٫ աշխարհահռչակ երգիչ٫ երգահան٫ գրող٫ կինոդերասան եւ հասարակական գործիչ٫ Հայաստանի ազգային հերոս Շառլ Ազնավուրի մահվան կապակցությամբ ս.թ. հոկտեմբերի 6-ին Արցախի Հանրապետությունում սուգ է հայտարարվել:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, հոկտեմբերի 5, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: ԱՀ նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության փոխանցմամբ, նախագահի հրամանագրով՝ Արցախի Հանրապետության կառավարությանը٫ նախարարություններին, գերատեսչություններին, շրջանային վարչակազմերի ղեկավարներին, Ստեփանակերտի քաղաքապետին՝ Արցախի Հանրապետությունում եւ օտարերկրյա պետություններում Արցախի Հանրապետության ներկայացուցչություններում հանձնարարվել է սգո օրը խոնարհել Արցախի Հանրապետության պետական դրոշը:

Bako Sahakyan signed a decree on declaring in Artsakh the Day of National Mourning upon the death of Charles Azanvour
On 5 October Artsakh Republic President Bako Sahakyan signed a decree on declaring October 6, 2018 the Day of National Mourning upon the death of distinguished Armenian, world-renowned singer, composer, songwriter, actor and public figure, National Hero of Armenia Charles Azanvour, Central Information Department of the Office of Artsakh Republic President stated.
STEPANAKERT, OCTOBER 5ARTSAKHPRESS: In accordance with the degree the Artsakh Republic government, ministries, state agencies, heads of regional administrations, Stepanakert mayor were directed to dip the national flag at half-mast on the day of mourning in the Artsakh Republic and the Artsakh Republic permanent representations abroad.