Հունաստանում երկրաշարժ է տեղի ունեցել
Հունաստանում Հոնիական ծովում լույս ուրբաթ գիշերը տեղի է ունեցել 7,0 մագնիտուդով երկրաշարժ: Էպիկենտրոնը գտնվել է հունական Զակինտոս կղզուց մոտ 35 կմ հեռավորությամբ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, հոկտեմբերի 26, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Տեղական իշխանությունների տեղեկություններով՝ ստորգետնյա ցնցումների հետեւանքով ավերածություններ չեն գրանցվել, սակայն կղզում դադարեցվել է էլեկտրականության մատակարարումը:
EMSC-ի տեղեկություններով՝ երկրաշարժի հետեւանքով մոտ 20 սմ բարձրությամբ ցունամի է առաջացել: Ծառայության մասնագետները Twitter-ում հայտնել են, որ այն լուրջ սպառնալիք չի ներկայացնում, սակայն մերձակա շրջանների բնակիչներին խորհուրդ են տվել ծովին չմոտենալ:

Землетрясение в Греции
Землетрясение магнитудой 7,0 было зафиксировано в ночь с четверга на пятницу в Ионическом море. Как сообщает РБК со ссылкой на агентство AP, его эпицентр находился примерно в 35 километрах от греческого острова Закинтос.
СТЕПАНАКЕРТ, 26 октября, АРЦАХПРЕСС - По данным местных властей, в результате подземных толчков разрушений зафиксировано не было, однако на острове была отключена подача электричества.
По данным EMSC, в результате землетрясение возникло цунами высотой около 20 см. Специалисты этой службы в Twitter отметили, что серьезной опасности оно не представляет, однако посоветовали жителям близлежащих регионов не подходить близко к морю.