Նախագահ Բակո Սահակյանը այցելել է Հայ Առաքելական Եկեղեցու Մեծի Տանն Կիլիկիո Հյուսիսային Ամերիկայի Արեւմտյան թեմի ազգային առաջնորդարան
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 20-ին այցելել է Հայ Առաքելական Եկեղեցու Մեծի Տանն Կիլիկիո Հյուսիսային Ամերիկայի Արեւմտյան թեմի ազգային առաջնորդարան եւ հանդիպել թեմի առաջնորդ Մուշեղ արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանի, Ազգային կենտրոնական ու թեմական վարչության անդամների եւ հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 21 նոյեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության փոխանցմամբ, հանդիպման ընթացքում արծարծվել են Արցախի ներքին եւ արտաքին քաղաքականությանը, սոցիալ-տնտեսական զարգացմանը, ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորմանը, Հայրենիք-Սփյուռք կապերին առնչվող հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը երախտագիտություն է հայտնել Մեծի Տանն Կիլիկիո Հյուսիսային Ամերիկայի Արեւմտյան թեմին՝ Արցախի նկատմամբ հատուկ ուշադրություն ցուցաբերելու համար՝ բարձր գնահատելով նրա դերը Հայրենիք-Սփյուռք կապերի ամրապնդման, համազգային խնդիրների լուծման եւ հայապահպանության գործում:
Հանդիպմանը մասնակցում էին Հայ Առաքելական Եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգեւ արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, Լոս Անջելեսում ՀՀ գլխավոր հյուպատոս Արմեն Բայբուրդյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Bako Sahakyan visited the North America Western Prelacy of the Great House of Cilicia
On 20 November Artsakh Republic President Bako Sahakyan visited the WesternPrelacy of the Armenian Apostolic Church of North America of the Holy See of the Great House of Cilicia and met there with Prelate Archbishop Moushegh Mardirossian, members of the central executive and religious councils and representatives of the local Armenian community, Central Information Department of the Office of Artsakh Republic President stated.
STEPANAKERT, NOVEMBER 21, ARTSAKHPRESS: The meeting addressed issues related to domestic and foreign policy of Artsakh, its social and economic development, the Azerbaijani-Karabagh conflict settlement and Homeland-Diaspora ties.
President Sahakyan expressed gratitude to the Western Diocese of the Armenian Apostolic Church of North America of the Holy See of the Great House of Cilicia for the emphasized attention paid to Artsakh, acknowledging their role in enhancing the Motherland -Diaspora ties, solving pan-Armenian issues and maintaining the Armenian national identity.
Primate of the Artsakh Diocese of the Armenian Apostolic Church Archbishop Pargev Martirosyan Consul General of the Republic of Armenia in Los Angeles Armen Baibourtyan and other officials partook at the meeting.