Ասկերանում բացվել է «Արցախգազ» ՓԲ ընկերության արտադրաշահագործման տեղամասի նոր շենք
Ասկերանում տեղի է ունեցել «Արցախգազ» ՓԲ ընկերության արտադրաշահագործման տեղամասի շենքի բացման արարողություն:
Ասկերանում բացվել է «Արցախգազ» ՓԲ ընկերության    արտադրաշահագործման   տեղամասի   նոր    շենք
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 29 նոյեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Բացման պատիվը տրվել է Ասկերանի քաղաքապետ Սամվել Աղաջանյանին և շրջանի արտադրաշահագործման տեղամասի պետ Գարիկ Յուզբաշյանին:
«Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում «Արցախգազ» ՓԲ ընկերության գործադիր տնօրեն Սեյրան Միքայելյանն ասել է, որ նորաբաց շենքն Ասկերանի ամենահին շենքերից է, որը մինչ վերակառուցելն անմխիթար վիճակում էր:
«Մեր ընկերության ֆինանսավորմամբ Ասկերան քաղաքում արդեն ունենք նոր ու հարմարավետ «Արցախգազ» ՓԲ ընկերության արտադրաշահագործման տեղամասի շենք: Վերակառուցման ընթացքում լրիվությամբ պահպանել ենք շենքի ճարտարապետական տեսքը: Անելիքներ դեռ շատ ունենք, ինչպես Ասկերանում, այնպես էլ Մարտունիում, Հադրութում և Մարտակերտում: Ասկերանի «Արցախգազ» ՓԲ ընկերության արտադրաշահագործման տեղամասն ունի շուրջ 3000 բաժանորդ, որոնց սպասարկում է 36 աշխատող: Կոլեկտիվի աշխատակիցները պարբերաբար մասնակցում են վերապատրաստման դասընթացների»,-մասնավորապես ասել է Ս. Միքայելյանը:
Ասկերանի քաղաքապետ Սամվել Աղաջանյանն ավելացրել է, որ մինչ շենքի վերակառուցումն, ընկերության աշխատակիցներն աշխատում էին ոչ հարմարավետ պայմաններում: «Այն Ասկերանի ամենագեղեցիկ շենքերից մեկն է: Այսօր վերակառուցված շենքում ստեղծված են բոլոր պայմանները, որոնք բավարարում են աշխատողներին: «Արցախգազ» ընկերությունը նաև շենքի հարակից տարածքներն է բարեկարգել: Մի մասում իրականացրել է նաև ասֆալտապատում: Տարածքում տնկվելու են ծառեր»,- ասել է քաղաքապետը:
Նա տեղեկացրել է նաև, որ գալիք տարի նախատեսվում է Ասկերանի նոր կառուցված Արցախյան թաղամասի շուրջ 20 ընտանիքներին ևս ապահովել գազով: Բացման արարողությունից հետո ներկաները շրջայց են կատարել նորաբաց շենքում և ծանոթացել պայմաններին:

Opening ceremony of the building of "Artsakhgas" Closed Joint-Stock Company’s Askeran branch
An opening ceremony of the building of "ARTSAKHGAS" Closed Joint-Stock Company’s Askeran branch took place.
Opening ceremony of the building of
STEPANAKERT, NOVEMBER 29, ARTSAKHPRESSThe honor of the opening ceremony was given to the mayor of Askeran region, Samvel Aghajanyan and Garik Yuzbashyan, the head of the company’s  Askeran branch.
In an interview with “Artsakhpress,” Executive Director of "Artsakhgas" CJSC Seyran Mikaelyan said that the newly opened building is one of the oldest buildings in Askeran, which had been in a poor condition before the reconstruction works.
"With the support of our company we have a new and comfortable building. We have completely preserved the architectural appearance of the building. We have much to do in Askeran, as wella as in Martuni, Hadrut and Martakert. The Askeran branch has around 3000 subscribers, with 36 employees,” he noted.
Mayor of Askeran, Samvel Aghajanyan noted:  "It is one of the most beautiful buildings in Askeran. As of today the building has all the necessary conditions. "Artsakhgas" company has also improved the adjacent territories of the building. Trees will be also planted in the territory.”
He also informed that next year it is planned to provide about 20 families of the newly built Artsakh district of Askeran with gas.
After the opening ceremony, the attendees toured in the newly opened building and got acquainted with the conditions.