Բակո Սահակյանն Արա Բաբլոյանին պարգևատրել է «Մեսրոպ Մաշտոց» շքանշանով
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հունվարի 2-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանին։
Բակո Սահակյանն Արա Բաբլոյանին պարգևատրել է  «Մեսրոպ Մաշտոց» շքանշանով
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 2 հունվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին հայտնում են ԱՀ նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Առանձնազրույցից հետո հանդիպումը շարունակվել է ընդլայնված կազմով։
Բակո Սահակյանը երախտագիտություն է հայտնել Արա Բաբլոյանին՝ իր պաշտոնավարման ժամանակաշրջանում Արցախին հատուկ ուշադրություն դարձնելու, հայկական երկու հանրապետությունների միջ  և կապերն ամրապնդելու համար   և մաղթել նրան հաջողություններ ու ամենայն բարիք:
Նախագահը Արցախի Հանրապետությանը մատուցած ծառայությունների համար Արա Բաբլոյանին պարգևատրել է «Մեսրոպ Մաշտոց» շքանշանով։
Հանդիպմանը ներկա էին Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը, պետնախարար Գրիգորի Մարտիրոսյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Bako Sahakyan handed in the "Mesrop Mashtots" order to Ara Babloyan
On 2 January Artsakh Republic President Bako Sahakyan received chairman of the National Assembly of the Republic of Armenia Ara Babloyan, Central Information Department of the Office of Artsakh Republic President stated.
Bako Sahakyan handed in the
STEPANAKERT,  JANUARY 2, ARTSAKHPRESS: After tête-à-tête talks the meeting was held in an enlarged format.
Bako Sahakyan expressed gratitude to Ara Babloyan for special attention paid to Artsakh and the development of bilateral ties between the two Armenian states during his chairmanship wishing him successes and all the best.
For services rendered to the Artsakh Republic President Sahakyan handed in the "Mesrop Mashtots" order to Ara Babloyan.
National Assembly chairman Ashot Ghoulyan, minister of state Grigory Martirosyan and other officials participated in the meeting.