Ալեքսանդր Լապշինը ցանկանում է իր բլոգում պատմել Ադրբեջանի կողմից գնդակոծվող հայկական գյուղերի մասին
Ադրբեջանում բանտարկության մեջ եղած բլոգեր Ալեքսանդր Լապշինը ցանկանում է իր բլոգներից մեկում պատմել Ադրբեջանի կողմից գնդակոծվող հայկական գյուղերի մասին:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 22 հունվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Այս մասին Լապշինն ասաց հունվարի 22-ին հրավիրված մամուլի ասուլիսում:
«Դիմել եմ Պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայություն և խնդրել, որ ինձ թույլատրվի այցելել սահմանային գոտի, որպեսզի իմ բլոգում կարողանամ պատմել այն Ադրբեջանի կողմից գնդակոծվող գյուղերում ապրող մարդկանց կյանքի մասին: Դա Նոյեմբերյանի շրջանն է և մի քանի այլ շրջաններ»,- ասաց Լապշինը:
4-րդ անգամ Հայաստանում գտնվող բլոգերն այս անգամ եկել է բացառապես ճանաչողական այցով:
«Ցանկանում եմ մեքենա վարձակալել, շրջել երկրով, տեսնել այն, ինչ դեռ չեմ տեսել: Ես հարցում եմ ուղարկել, ցանկանում եմ տեսնել Սյունիքը, որտեղ դեռ չեմ եղել»,- նշեց նա:

Russian Blogger Alexander Lapshin asked the Armenian Defense Ministry to visit the border with Azerbaijan.
Blogger Lapshin intends to visit Armenian border villages
STEPANAKERT,  JANUARY 22, ARTSAKHPRESS: During the current visit to Armenia he intends to visit Syunik and Meghri, as well as border villages of Tavush province, Lapshin told reporters on Tuesday in Yerevan, News.am reports.
However, Alexander Lapshin is not going to visit Karabakh in order not to give rise to speculations that could affect the fate of the blogger Mehman Huseynov.
“I know Mehman’s brother, Emin, who lives in Switzerland. The Azerbaijani authorities should release Mehman,” Lapshin noted.
Azerbaijani blogger Mehman Huseynov was convicted on a falsified charge and sentenced to two years in prison.