Շառլ Ազնավուրի գործերն ամփոփող ձայնադարանն արդեն հասանելի է երկրպագուների համար
Ֆրանսահայ լեգենդար երգիչ Շառլ Ազնավուրի տարբեր տարիների գործերն ամփոփող ձայնադարանը երկրպագուների համար հասանելի է ապրիլի 28-ից:
Ինչպես տեղեկացնում է «Արցախպրես»-ը` վկայակոչելով երգչի պաշտոնական ֆեյսբուքյան էջը, ձայնադարանը կազմված է 32 ձայնասկավառակից: «Թայմս» հանդեսի կողմից «Դարի լավագույն արվեստագետ» հռչակված երգիչը մայիսի 22-ին տոնում է իր ծննդյան 90-ամյակը:Այս հոբելյանը տոնելու համար նրա ձայնադարանը կներկայացվի հանրությանը»,-նշված է գրառման մեջ:
Ձայնադարանում ներառված են Ազնավուրի `1948-2011 թվականերին ստեղծված անկրկնելի գործերը: «Լինելով ՇառլԱզնավուրի ստեղծագործության մասնագետ` շատ ակտիվ մասնակցություն եմ ունեցել նրա` 32 ձայնասկավառակներից կազմված ձայնադարանի պատրաստման աշխատանքներում: Սովորաբար աշխատում եմ այն ամենի հետ, ինչն առնչվում է Ազնավուրի հետ` ֆիլմեր, գրքեր, ձայնագրություններ»,- «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում ավելի վաղ տեղեկացրել էր ՀԲԸՄ փարիզյան մասնաճյուղի համերգների կազմակերպման պատասխանատու Այգ Փոթուկյանը:
Նշանավոր ֆրանսահայ շանսոնյե, երգահան, կինոդերասան և հասարակական գործիչ Շառլ Ազնավուրը ծնվել է 1924 թվականի մայիսի 22-ին Փարիզում: Բազմաթիվ հայտնի գործերի հեղինակ և կատարող է: Վաճառվել է Ազնավուրի ստեղծագործություններն ամփոփող շուրջ 100 միլիոն ձայնապնակ: 2009 թվականից Ազնավուրը Շվեյցարիայում Հայաստանի դեսպանն է, ինչպես նաև Ժնևի ՄԱԿ-իգրասենյակում և այլ միջազգային կազմակերպություններում Հայաստանի մշտական ներկայացուցիչը: Այս տարի լրանում է անվանիգործչի 90-ամյակը, հոբելյանի առթիվ աշխարհի տարբեր ծայրերում կկազմակերպվեն տոնական միջոցառումներ:

To celebrate this jubilee his discography will be introduced to the public” – is written in the note.
The discography includes Aznavour’s unique works created from 1948 to 2011. "Being a specialist of Charles Aznavour's work, I had a very active part in the preparation of the discography consisting of 32 CDs.
The discography includes Aznavour’s unique works created from 1948 to 2011. "Being a specialist of Charles Aznavour's work, I had a very active part in the preparation of the discography consisting of 32 CDs. Usually I work with everything that deals with Aznavour: movies, books, records” - in a conversation with “Artsakhpress” informed AGBU Paris branch responsible for the organization of the concerts Aig Potukyan.
The famous French-Armenian singer, songwriter, actor and public figure Charles Aznavour was born on May 22, 1924, in Paris. He is the author and performer of many famous works. Over 100 million CDs of his works have been sold. Since 2009 Aznavour is the Ambassador of Armenia to Switzerland, as well as the permanent representative of Armenia to the UN Geneva office and other international organizations. This year is the 90th anniversary of the eminent singer, jubilee celebrations will be organized in different parts of the world.