Քվեարկել եմ մեր երկրի առաջընթացի համար. Բակո Սահակյան
Ցանկացած ընտրություն ԱՀ-ը բերում է պատիվ և փառք, և բացառություն չէ նաև այսօրվա տեղական ինքնակառավարման մարմինների ընտրությունը:
Քվեարկել  եմ  մեր  երկրի    առաջընթացի  համար. Բակո  Սահակյան
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 8 սեպտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «Արցախպրես»-ի թղթակցի հաղորդմամբ՝ Ստեփանակերտի 3/3 ընտրատեղամասում քվերակելուց հետո այս մասին լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասել է ԱՀ նախագահ Բակո Սահակյանը: Ըստ Նախագահի՝ ցանկացած ընտրություն հնարավորություն է Արցախի առաջընթացն ապահովելու համար:
«Քվեարկել եմ մեր երկրի առաջընթացի համար, և մեծ ակնկալիքներ ունեմ Ստեփանակերտի նորընտիր քաղաքապետից: Այս տարիների ընթացքում մեր քաղաքը ոչ միայն կերպարանափոխվել է, այլև՝ ստացել նոր երանգ: Կարծում եմ՝ նորընտիր քաղաքապետը և ավագանու անդամները ունակ պիտի լինեն զարդացման դինամիկան ապահովելու գործում, և ստեղծելու լրացուցիչ անհրաժեշտ պայմաններ՝ քաղաքի զարգացման և շենացման համար: Մենք տարբեր բնույթի բազմաթիվ խնդիրներ ունենք: Ես հնարավորություն եմ ունեցել հետևելու մայրաքաղաքի թեկնածուների նախընտրական ծրագրերին, և նրանք բոլորն էլ պատկերացում ունեն խնդիրների մասին: Այն թեկնածուն ով կհաղթի՝ այդ ուղղությամբ կիրականացնի համապատասխան աշխատանքներ: Ես սիրում եմ մեր քաղաքը: Այս տարիների ընթացքում պատասխանատու կառույցների ներկայացուցիչների հետ փորձել եմ քաղաքին հաղորդել նոր տեսք»,-մասնավորապես ասել է Բ. Սահակյանը:
Խոսելով ավագանու ինստիտուտի մասին՝ Նախագահն ասել է, որ ինքը ուրախ է, որ մեծ մասը երիտասարդներ են, ովքեր պատրաստ են ծառայություն մատուցել մայրաքաղաքին:
Անդրադառնալով դիտորդական առաքելությանը՝ Բ. Սահակյանն ասել է. «Բոլոր ընտրոությունների նախաշեմին մենք՝ մեր պաշտոնական տեսակետն արտահայտելու ժամանակ շահագրգռված ենք լինում, որպեսզի միջազգային և տեղական, խորհրդարանային և արտախորհրդարանային դիտորներ մասնակցեն: Բնականաբար, այս ընտրությունների կազմակերպիչների հետ քննարկումներ ենք ունեցել և նախապատրաստական աշխատանքները բարձր մակարդակով են կազմակերպվել»:

I have voted for the progress of our country. Bako Sahakyan
Artsakh Republic President Bako Sahakyan took part in the local self-government elections, voting in the 3/3 polling station of Stepanakert.
STEPANAKERT, SEPTEMBER 8,  ARTSAKHPRESSAfter the voting, Bako Sahakyan told the reporters that  elections bring honor and glory to the country, and these elections will not be an exception.
“Any elections are an opportunity for the country to ensure progress and I have voted for the progress of our country. I have high expectations from the newly elected mayor of Stepanakert. During these years, our city has not only transformed, but also received a new color.
I believe that the newly elected mayor and the members of the Stepanakert City Council will be able to provide necessary conditions for the development and prosperity of the city.
We have many diverse problems. I've had an opportunity to follow the pre-election programs of Stepankert’s candidates; they understand the basic problems of the city . The candidate who wins will carry out appropriate work in that direction. I love our city. During these years, with the representatives of responsible structures, I tried to give the city a new look,” noted President Bako Sahakyan.
Speaking about the Institute of the City Council , the President said that he is glad that a lot of young candidates participate in the elections.
Referring to the observation mission, Bako Sahakyan said: “On the eve of all the elections, when we express our official viewpoint, we are keen to have international and local, parliamentary and extra-parliamentary observers. Naturally, we had discussions with the organizers of these elections; the preparation works have been organized at a high level. "