Ղարաբաղյան հակամարտության ռազմական ճանապարհով լուծումը ՌԴ-ի համար անընդունելի է և անհեռանկարային. դեսպան
Ռուսաստանը կարծում է, որ ղարաբաղյան հակամարտության ռազմական ճանապարհով լուծումը անընդունելի է և անհեռանկարային, «Ռոսիա 24» հեռաուստաալիքին տված հարցազրույցում ասել է Հայաստանում ՌԴ արտակարգ և լիազոր դեսպան Իվան Վոլինկինը։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 10 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ «Մենք բազմիցս ընդգծել ենք ղարաբաղյան հակամարտության` ռազմական ուղիով լուծելու անընդունելի և անհեռանկար լինելը և միշտ պնդել ենք կարգավորմանը  բանակցությունների միջոցով` ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի միջնորդությամբ, որի համանախագահներն են Ռուսաստանը, ԱՄՆ–ն և Ֆրանսիան»,– ասել է Վոլինկինը։
Ըստ նրա` հենց բանակցային սեղանի շուրջ լուծման որոնումը երկարաժամկետ հարաբերությունների հաստատման միակ ուղին է։

Иван Волынкин: Россия считает неприемлемым решение карабахского конфликта силовым путем
Россия считает, что решение карабахского конфликта военным путем неприемлемо и бесперспективно, заявил в интервью телеканалу «Россия 24» Чрезвычайный и Полномочный посол РФ в Армении Иван Волынкин.
СТЕПАНАКЕРТ 10 ФЕВРАЛЯ АРЦАХПРЕСС-«Мы неоднократно подчеркивали полную неприемлемость и бесперспективность решения карабахского конфликта военным путем и всегда настаивали на урегулировании путем переговоров при посредничестве Минской группы ОБСЕ, сопредседателями которой являются Россия, США и Франция», - сказал Волынкин.
По его словам, именно поиск решения за переговорным столом является единственным способом налаживания долгосрочных отношений.