Պետական բյուջե մուտքագրված հարկային եկամուտներն ու տուրքերը գերակատարվել են 7.9 %-ով
Նախնական տվյալներով ընթացիկ տարվա հունվար-փետրվար ամիսների ընթացքում Արցախի Հանրապետության պետական բյուջե մուտքագրված հարկային եկամուտները և տուրքերը կազմել են 6 միլիարդ 658 միլիոն 600 հազար դրամ` պլանավորված 6 միլիարդ 170 մլն դրամ ցուցանիշը գերազանցելով 7.9 %-ով կամ 488.6 մլն դրամով:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 4 մարտի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին «Արցախպրես»-ին տեղեկացրին ԱՀ ֆինանսների նախարարությունից՝ մանրամասնելով, որ պետական բյուջե մուտքագրված հարկային եկամուտների և տուրքերի գումարից 5 միլիարդ 80 միլիոն 500 հազար դրամը կամ 76.3 %-ն ապահովվել է խոշոր հարկ վճարողների հաշվին:

Налоговые поступления и пошлины в государственный бюджет превышены на 7,9%
По предварительным данным, налоговые поступления и пошлины в государственный бюджет Республики Арцах в январе-феврале текущего года составили 6 млрд. 658 млн. 600 тыс. драмов, превысив запланированные 6 млрд. 170 млн. драмов на 7,9% или 488,6 млн. драмов.
СТЕПАНАКЕРТ, 4 марта, АРЦАХПРЕСС. Об этом «Арцахпресс» проинформировало Министерство финансов Республики Арцах, уточнив, что 5 млрд. 80 млн. 500 тыс. драмов или 76,3% от общей суммы налоговых поступлений и пошлин, внесенных в государственный бюджет, были предоставлены крупными налогоплательщиками.