Զինծառայողների ապահովագրության հիմնադրամին է փոխանցվել 94.6 մլն դրամ. Ֆիննախ
«Արցախի Հանրապետության պաշտպանության ժամանակ զինծառայողների կյանքին կամ առողջությանը պատճառված վնասների հատուցման մասին» ԱՀ օրենքին համապատասխան` ընթացիկ տարվա հունվարի 1-ից մինչև մարտի 6-ը 1000 դրամի պարտադիր հանգանակության արդյունքում Արցախի Հանրապետությունից Զինծառայողների ապահովագրության հիմնադրամին փոխանցվել են 94.6 մլն դրամի չափով դրոշմանիշային վճարներ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 9 մարտի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։  Այս մասին «Արցախպրես»-ին տեղեկացրին ԱՀ ֆինանսների նախարարությունից՝ մանրամասնելով, որ յուրաքանչյուր գործատու կամ քաղաքացի իր կողմից կատարված դրոշմանիշային վճարների գումարները կարող է տեսնել «Զինծառայողների ապահովագրության հիմնադրամի» կայքում` www.1000plus.am հասցեով:

В фонд страхования военнослужащих перечислено 94,6 млн. драмов. Министерство финансов
В соответствии с Законом Республики Арцах «О возмещении вреда, причиненного жизни или здоровью военнослужащих при обороне Республики Арцах», РА в фонд было переведено 94,6 млн. драмов, собранных с 1 января по 6 марта текущего года в результате обязательного сбора средств в размере 1000 драмов.
СТЕПАНАКЕРТ, 9 марта, АРЦАХПРЕСС. Об этом сообщили Арцахпресс из Министерства финансов, отметив, что каждый работодатель или гражданин может увидеть сумму выплаченных им платежей на веб-сайте “Фонда военного страхования” по адресу www.1000plus.am.