Հայկական ընկերությունները Թբիլիսիում կցուցադրեն շինարարության ոլորտի արտադրական կարողությունները
Հայկական ընկերությունները Թբիլիսիում կմասնակցեն ճարտարագիտական ծառայությունների, շինարարության, շինարարական սարքավորումների և շինանյութերի արտադրության ոլորտի 19-րդ «Caucasus Build 2014» մասնագիտացված ցուցահանդեսին:
Հայկական ընկերությունները Թբիլիսիում կմասնակցեն ճարտարագիտական ծառայությունների, շինարարության, շինարարական սարքավորումների և շինանյութերի արտադրության ոլորտի 19-րդ «Caucasus Build 2014» մասնագիտացված ցուցահանդեսին: Այն կկայանա մայիսի 21-24-ը:
Ցուցահանդեսում ներկայացված են լինելու վերոնշյալ ոլորտներում գործունեություն ծավալող մասնավոր ընկերություններ և պետական գերատեսչություններ։
Ինչպես «Արցախպրես»-ին տեղեկացրին Զարգացման հայկական գործակալությունից, ցուցահանդեսին կմասնակցեն հայաստանյան 4 ընկերություններ` «Ռոս Պլաստ» ՍՊԸ, «Մաքրուհի ՍՊԸ, «Վեստ Պլաստ Գրուպ» ՍՊԸ, «Մանանա Գրեյն» ՍՊ ըներությունը: Հայկական ընկերությունների մասնակցության կազմակերպչական և համաֆինանսավորման աշխատանքներն համապատասխանաբար իրականացնում են Զարգացման հայկական գործակալությունը և Արդունաբերական զարգացման հիմնադրամը:
“Caucasus Build” ցուցահանդեսին մասնակցությունը կնպաստի ընկերություններին համաշխարհային շուկայուն իրենց ուրույն տեղը զբաղեցնելու համար: Նախորդ “Caucasus Build” ցուցահանդեսն ունեցել է 150 մասնակից ընկերություն և 3500 այցելու:

Армянские компании представят в Тбилиси производственные возможности строительной отрасли
Армянские компании в рамках участия в проводимой в Тбилиси 21-24 мая 19-й специализированной выставки «Caucasus Build 2014» представят инженерные решения, производство строительных материалов и оборудования.
Участники выставки – частные компания и государственные предприятия этой сферы. Как сообщили Арцахпресс в Армянском агентстве развития (ААР), от Армении в тбилисской выставке примут участие 4 компании:
ООО «Рос Пласт», ООО «Макруи», ООО «Вест Пласт Групп и ООО «Манана Грейн». Вопросами организации участия армянских компаний и софинансированием занимаются, соответственно, ААР и Фонд промышленного развития. Участие в выставке “Caucasus Build” даст возможность отечественным строительным компаниям найти свое место на мировом рынке. В предыдущем году в этой выставке приняли участие 150 компаний и 3500 посетителей.