Հայկական ընկերությունները Թբիլիսիում կցուցադրեն շինարարության ոլորտի արտադրական կարողությունները
Հայկական ընկերությունները Թբիլիսիում կմասնակցեն ճարտարագիտական ծառայությունների, շինարարության, շինարարական սարքավորումների և շինանյութերի արտադրության ոլորտի 19-րդ «Caucasus Build 2014» մասնագիտացված ցուցահանդեսին:
Հայկական ընկերությունները Թբիլիսիում կմասնակցեն ճարտարագիտական ծառայությունների, շինարարության, շինարարական սարքավորումների և շինանյութերի արտադրության ոլորտի 19-րդ «Caucasus Build 2014» մասնագիտացված ցուցահանդեսին: Այն կկայանա մայիսի 21-24-ը:
Ցուցահանդեսում ներկայացված են լինելու վերոնշյալ ոլորտներում գործունեություն ծավալող մասնավոր ընկերություններ և պետական գերատեսչություններ։
Ինչպես «Արցախպրես»-ին տեղեկացրին Զարգացման հայկական գործակալությունից, ցուցահանդեսին կմասնակցեն հայաստանյան 4 ընկերություններ` «Ռոս Պլաստ» ՍՊԸ, «Մաքրուհի ՍՊԸ, «Վեստ Պլաստ Գրուպ» ՍՊԸ, «Մանանա Գրեյն» ՍՊ ըներությունը: Հայկական ընկերությունների մասնակցության կազմակերպչական և համաֆինանսավորման աշխատանքներն համապատասխանաբար իրականացնում են Զարգացման հայկական գործակալությունը և Արդունաբերական զարգացման հիմնադրամը:
“Caucasus Build” ցուցահանդեսին մասնակցությունը կնպաստի ընկերություններին համաշխարհային շուկայուն իրենց ուրույն տեղը զբաղեցնելու համար: Նախորդ “Caucasus Build” ցուցահանդեսն ունեցել է 150 մասնակից ընկերություն և 3500 այցելու:

Armenian companies will display construction sector's production capacities in Tbilisi
The Armenian companies will participate in the 19th "Caucasus Build 2014" specialized exhibition in the sectors of engineering services, construction, construction equipment and building materials, which will take place on May 21-24, in Tbilisi.
The Armenian companies will participate in the 19th "Caucasus Build 2014" specialized exhibition in the sectors of engineering services, construction, construction equipment and building materials, which will take place on May 21-24, in Tbilisi. Private companies and state agencies operating in the mentioned sectors will be presented in the exhibition. As “Artsakhpress” was informed from the Armenian Development Agency (ADA), 4 Armenian companies will participate in the exhibition: "Ross-Plast" Ltd, "Makruhi” Ltd, "West Plast Group" Ltd, "Manana Grain” Ltd.
The organizational and co-financing activities for the participation of the Armenian companies in the exhibition are carried out by the ADA and the Industrial Development Foundation.