Հայաստանում սկսվել են ռուսական օդուժի մարտավարական վարժանքները
Հայաստանում տեղակայված «Էրեբունի» ռուսական ավիացիոն ռազմաբազայում ապրիլի 15-ին մարտավարական վարժանքներ են սկսվել չորրորդ սերնդի ՄիԳ-29 ժամանակակից թեթեւ կործանիչների ներգրավմամբ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 15 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։  Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրել են ՌԴ Հարավային ռազմական օկրուգի մամուլի ծառայությունից, վարժանքներում, որոնք կշարունակվեն մինչեւ ապրիլի 18-ը, գործի են դրված ավելի քան 30 միավոր ավիացիոն եւ անվավոր հատուկ տեխնիկա, շուրջ 150 զինծառայողներ: Վարժանքները ղեկավարում Է ավիամիավորման հրամանատար գնդապետ Ալեքսանդր Պետրովը:
Վարժանքների ընթացքում ՄիԳ-29 ինքնաթիռներից մեկը նմանակելու Է հակառակորդի օդուժը, որի նկատմամբ օդաչուները կփորձարկեն որոնումը, կալանումը, օդային մարտը եւ կհարկադրեն նրան վայրԷջք կատարելու օդանավակայանում: Ռուսական ռազմակայանի օդաչուները նաեւ կփորձարկեն օդուժի հարվածների նմանակման եւ երկկողմ գումարտակային տակտիկական այն վարժանքների ընթացքում մոտոհրաձգային ստորաբաժանումների պաշտպանության գործողությունները, որոնք ընթանում են «Ալագյազ» բարձրլեռնային ուսումնավարժական համալիրում:

В Армении началось летное тактическое учение ВВС ЮВО
Сегодня в российской авиационной военной базе Эребуни в Республике Армения началось летное тактическое учение (ЛТУ) с привлечением современных легких фронтовых истребителей четвертого поколения МиГ¬29.
СТЕПАНАКЕРТ 15 АПРЕЛЯ АРЦАХПРЕСС-  Как сообщили   в пресс¬-службе Южного военного округа, в учении, которое продлится до 18 апреля, задействовано более 30 единиц авиационной и колесной специальной техники, около 150 военнослужащих. Руководит ЛТУ командир авиационного соединения полковник Александр Петров. На учениях один самолет МиГ¬29 будет имитировать авиацию противника, с которым летчики отработают поиск, перехват, воздушный бой и осуществят принуждение к посадке на аэродром. Военные летчики ЮВО также отработают задачи по имитации ударов авиации и прикрытию мотострелковых подразделений в ходе двусторонних батальонных тактических учений, проходящих на высокогорном учебно¬-тренировочном комплексе Алагяз.