Իսպանացի պատգամավորը միջազգային հանրությանը հորդորում է ստիպել Ադրբեջանին հեռանալ հայկական հողից
Իսպանիայի Կոնգրեսի պատգամավոր Ջոն Ինյարիտուն այցելել է Գեղարքունիքի մարզի Սոթք բնակավայր, և տեսաուղերձով ցույց տալով Ադրբեջանի սեպտեմբերին կատարած վայրագությունների հետևանքները, կոչով դիմել միջազգային հանրությանը՝ ստիպել Ադրբեջանին հարգել խաղաղության օրակարգը, հեռանալ Հայաստանի այն տարածքներից, որոնք օկուպացրել է:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 3 դեկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ինյարիտուն տեսաուղերձը հրապարակել է «Թվիթեր»-ի իր էջում:
«Մենք գտնվում ենք Հայաստանում, Սոթքում: Այս ամբողջ տարածքը ռմբակոծվել է Ադրբեջանի կողմից սեպտեմբերին՝ հանգեցնելով քաղաքացիական զոհերի և հարյուրավոր տների ավերման։ Մենք խնդրում ենք միջազգային հանրությանը գործել և ստիպել Ադրբեջանին հարգել խաղաղության օրակարգը, միջազգային մարդասիրական իրավունքը և հեռանալ հայկական հողից»,-շեշտել է իսպանացի պատգամավորը:

Испанский депутат призывает международное сообщество заставить Азербайджан покинуть армянскую землю
Член Конгресса Испании Джон Иньярриту Гарция посетил поселок Сотк Гегаркуникской области и в видеообращении показал последствия зверств, совершенных Азербайджаном в сентябре, призвав международное сообщество заставить Азербайджан соблюдать мирную повестку дня, покинуть территории Армении, которые она оккупировала.
СТЕПАНАКЕРТ, 3 декабря, АРЦАХПРЕСС-АРМЕНПРЕСС. Иньярриту опубликовал видеообращение на своей странице в Twitter.
«Мы находимся в Армении, в Сотке. Весь этот район подвергся бомбардировке со стороны Азербайджана в сентябре, что привело к жертвам среди гражданского населения и разрушению сотен домов. Мы просим международное сообщество действовать и заставить Азербайджан уважать мирную повестку дня, международное гуманитарное право и покинуть армянскую землю", - подчеркнул испанский депутат.