Հաղթելու եմ, երկրորդ տարբերակ չկա. Արթուր Աբրահամ
Հայ պրոֆեսիոնալ բռնցքամարտիկ, գերմիջին քաշային կարգում WBO վարկածով աշխարհի չեմպիոն Արթուր Աբրահամը շարունակում է պնդել, որ հաղթելու է հերթական մրցակցին:
«Ավելի քան երկու ամիս հետևողական պատրաստվել եմ այս մենամարտին: Այնպես որ, հիմա համոզված կարող եմ ասել, որ ամեն ինչ կարգին է, ես լիովին պատրաստ եմ մենամարտին և իհարկե, հաղթելուն: Այսուհանդերձ, ինչպես միշտ, այս անգամ էլ չեմ թերագնահատում մրցակցիս: Հաղթելու եմ: Երկրորդ տարբերակ չկա»,-«Արմենպրես»-ի հետ զրույցում ասաց Աբրահամը:
Նա խոսեց նաև մարզիչ Ուլի Վեգների մասին և փաստեց, որ գերմանացի մասնագետը իր հետ կլինի նաև մենամարտի ժամանակ. « Նա վերջերս ոտքի ջլի վիրահատություն է տարել, այս պահին մի քիչ դժվարությամբ է քայլում, բայց միշտ ինձ հետ է, իմ կողքին և այս մենամարտի ժամանակ էլ կողքիս կլինի»:
Արթուր Աբրահամի առաջիկա մենամարտը կայանալու է նոյեմբերի 21-ին, Գերմանիայի Հանովեր քաղաքի «TUI Arena»-ում: Մրցակիցն է 33-ամյա բրիտանացի Մարտին Մուրայը: Մենամարտը ցուցադրվելու է գերմանական SAT հեռուստաընկերության ուղիղ եթերում, նոյեմբերի 21-ին, սկիզբը` Գերմանիայի ժամանակով ժամը 22:20, նաև Հայաստանի հանրային հեռուստաընկերության ուղիղ եթերում, Հայաստանի ժամանակով` նոյեմբերի 22-ի լույս 23-ի գիշերը, սկիզբը` ժամը 1:20:

STEPANAKERT, NOVEMBER 18, ARTSAKHPRESS-ARMENPRESS: “I consistently prepared for this fight for more than 2 months. So I can confidently say now that everything is fine and I am completely ready for the fight and sure for a win. However, as always, this time as well, I do not underestimate my opponent. I will win, there is no a second variant,” Abraham told in the interview with “Armenpress”.
He also told about his trainer Ulli Wegner and stated that the German specialist will also support him during the fight. “He had a leg surgery recently and moves with difficulties at this moment but he is always next to me and he will support me during the mentioned fight as well.”
Arthur Abraham's regular bout is scheduled for 21 November in German Hanover’s “TUI Arena” city. British boxer Martin Murray is his opponent. The fight will be shown live on German TV channel SAT on November 21, at 22:20 in German time. The fight will also be shown live on Public TV of Armenia at 1:20 in Armenian time.