Լեւոն Հայրապետյանը հիվանդանոցում է. դատարանը հետաձգեց գործի քննությունը
Մոսկվայի Զամոսկվորեչյան դատարանը կրկին հետաձգել Է ձեռնարկատեր Լեւոն Հայրապետյանի գործի քննությունը: Հայրապետյանը մեղադրվում Է նախկին սենատոր Իգոր Իզմեստեւի մորից 700 հազար դոլար հափշտակելու մեջ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, դեկտեմբերի 9, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  ՌԻԱ Նովոստիի փոխանցմամբ` դատարանը նման որոշում Է ընդունել, քանի որ մեղադրյալը դեռեւս գտնվում Է հիվանդանոցում: Դատարանը գործի քննությանը ձեռնամուխ լինելու նոր փորձ կանի դեկտեմբերի 15-ին:
Բաշկիրիայից նախկին սենատոր Իգոր Իզմեստեւը ցմահ բանտարկության Է դատապարտված ահաբեկչության եւ այլ ծանր հանցագործությունների համար: Հետաքննության տվյալներով՝ ձեռնարկատերը մոլորության մեջ Է գցել կնոջը՝ խոշոր գումարի դիմաց խոստանալով հասնել նրա որդու նկատմամբ ավելի մեղմ դատավճռի: Իրականում Հայրապետյանը հնարավորություն չի ունեցել ազդելու տվյալ դատական որոշման վրա:
Ինչպես սպասվում Է, առաջին նիստում դատախազը կհրապարակի մեղադրական եզրակացությունը, ինչից հետո մեղադրյալը կպատասխանի՝ մեղավոր ճանաչու՞մ Է իրեն: Այնուհետեւ դատարանը կանցնի ապացույցների հետազոտմանը եւ վկաների հարցաքննությանը:

Суд снова не смог приступить к делу предпринимателя Айрапетяна
Замоскворецкий суд Москвы снова перенес рассмотрение дела предпринимателя Левона Айрапетяна, который обвиняется в хищении у матери экс­-сенатора Игоря Изместьева 700 тысяч долларов, сообщает РИА Новости.
СТЕПАНАКЕРТ, декабря 9 АРЦАХПРЕСС  - Такое решение суд принял, так как подсудимый все еще находится в больнице. Новую попытку приступить к рассмотрению дела суд предпримет 15 декабря.
Бывший сенатор от Башкирии Игорь Изместьев осужден к пожизненному заключению за терроризм и другие тяжкие преступления. По данным следствия, предприниматель ввел женщину в заблуждение, пообещав за крупную сумму добиться ее сыну более мягкого приговора. На самом деле возможности повлиять на данное судебное решение у Айрапетяна не было.
Как ожидается, на первом заседании прокурор огласит обвинительное заключение, после чего подсудимый ответит, признает ли себя виновным. Затем суд перейдет к исследованию доказательств и допросу свидетелей. По делу о хищении 700 тысяч долларов Айрапетяну грозит до десяти лет лишения свободы