17-ամյա քարվաճառցուն նախնական վարկածով սպանել է ձերբակալված 2-րդ դիվերսանտը. Ս. Օհանյան
17-ամյա քարվաճառցի տղայի սպանության նախնական վարկածն այն է, որ նրան սպանել է հուլիսի 11-ին Քարվաճառ ներթափանցած դիվերսիոն խմբի վերջին ձերբակալված անդամը։
Ինչպես հաղորդում է  «Արցախպրես»-ը՝ վկայակոչելով NEWS.am-ին, այս մասին այսօր՝ հուլիսի 17-ին, լրագրողների հետ զրույցում ասաց պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը, որն այցելել էր կենտրոնական հավաքակայան։
«Ոստիկաններն իրենց վարույթում ունեն քրեական գործ եւ վերջնականապես կպարզեն, թե ով է դա իրականացրել»,- ասաց նախարարը։
Լրագրողների հարցին, թե ճիշտ են տեղեկությունները, որ նրան առանձնակի դաժանությամբ են սպանել եւ այդ պատճառով են փակ դագաղով հուղարկավորել, Սեյրան Օհանյանը պատասխանեց, որ այդ մասին պետք է հարցնել ոստիկանությանը։ Պաշտպանության նախարարը խուսափեց պատասխանել այն հարցին, թե արդյոք դիվերսանտն ինքն է ցույց տվել 17-ամյա տղայի սպանության վայրը՝ նշելով, որ այդ մասին տեղյակ չէ։
Հիշեցնենք, որ հուլիսի 10-ին լուրեր էին տարածվել, որ ադրբեջանցի դիվերսանտները Քարվաճառի 17-ամյա մի բնակչի են գերեվարել, որին մի քանի օր շարունակ հարազատները գտնել չէին կարողանում: Հուլիսի 14-ին տղայի մարմինը հայտնաբերվեց Նոր Էրքեջ գյուղի գերեզմանատանը։

According to initial hypothesis, the seventeen-year-old Karvachar boy was killed by the last detained member of the Azerbaijani sabotage team which, on July 11, had infiltrated into Karvachar Region of the Nagorno-Karabakh Republic.
Second detained Azerbaijani saboteur might have killed Armenian boy - S. Ohanyan
As reports Artsakhpress, citing NEWS.am, Armenia Defense Minister Seyran Ohanyan told the above-said to reporters on Thursday.
“[But] the Police have their criminal proceedings and they ultimately will determine who has done it,” the minister added.
On July 10, rumors were spread that the Azerbaijani saboteurs had captured a seventeen-year-old resident of Karvachar Region, and his relatives could not find him for several days. On Monday, however, the young boy’s dead body was found in the cemetery of Nor Erkej village.