ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանը ընդունել է Անգլիայի Հայ մարմնակրթական ընդհանուր միության երիտասարդական պատվիրակությանը
ԼՂՀ ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանը հուլիսի 29-ին ընդունել է Անգլիայի Հայ մարմնակրթական ընդհանուր միության (Հ.Մ.Ը.Մ.) երիտասարդական պատվիրակությանը:
ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանը  ընդունել է Անգլիայի Հայ մարմնակրթական ընդհանուր միության  երիտասարդական  պատվիրակությանը
Ինչպես տեղեկացնում է Արցախպրեսը՝ հղում անելով  ԼՂՀ ԱԺ մամլո ծառայությանը, ողջունելով հանդիպման մասնակիցներին՝ խորհրդարանի ղեկավարը կարևորել է Սփյուռքի կազմակերպությունների երիտասարդական խմբերի այցերն Արցախ, որի միջոցով հնարավորություն է ստեղծվում ամրապնդել կապերն Հայրենիքի հետ:
Ապա Ազգային ժողովի նախագահը ներկայացրել է Հարավային Կովկասի տարածաշրջանային, մասնավորապես անվտանգային գործընթացներում Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության ունեցած դերի, նրա հանրային-քաղաքական, սոցիալ-տնտեսական կյանքի, Արցախում իրականացվող համահայկական ծրագրերի, ինչպես նաև ԼՂՀ միջազգային ճանաչման գործընթացի թեմաները: Հանդիպման վերջում Աշոտ Ղուլյանը պատասխանել է երիտասարդ հայրենակիցներին հուզող հարցերին:

NA Chairman Ashot Ghoulyan received a group of youth of the Armenian General Gymnastic Union of the Great Britain
On 29 July the NKR National Assembly Chairman Ashot Ghoulyan received a group of youth of the Armenian General Gymnastic Union (AGGU) of the Great Britain.
NA Chairman Ashot Ghoulyan received a group of youth of  the Armenian General Gymnastic Union of the Great Britain
As NKR NA Press Service informed Artsakhpress welcoming the young Diaspora Armenians the head of the Parliament considered important their visit to Artsakh which creates an opportunity to strengthen ties with the Motherland. Then the National Assembly Chairman introduced the topics related to the NKR’s role in the regional, especially security processes, its political, public and socio-economic life, the projects implemented in the frame of All-Armenian programs, as well as the NKR’s international recognition process. At the end of the meeting Ashot Ghoulyan kindly answered also the young compatriots’ questions.