Նալբանդյանը ԵՄ հատուկ ներկայացուցչի հետ քննարկել է ԼՂ հիմնահարցը
ՀՀ արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանը հունվարի 27-ին ընդունեց Հարավային Կովկասում և Վրաստանի ճգնաժամի հարցերով ԵՄ հատուկ ներկայացուցիչ Հերբերտ Զալբերին:
ՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, հունվարի 27, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին հաղորդում են ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության մամուլի, տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապի վարչությունից:
Հանդիպմանը քննարկվեց ղարաբաղյան հիմնախնդրի կարգավորման շուրջ ընթացող բանակցային գործընթացը, նախարար Նալբանդյանը Հերբերտ Զալբերին ներկայացրեց նախորդ ամիս Բեռնում տեղի ունեցած Հայաստանի և Ադրբեջանի նախագահների հանդիպման արդյունքները:
Հերբերտ Զալբերը վերահաստատեց Եվրոպական միության աջակցությունը Մինսկի խմբի համանախագահների ջանքերին՝ ուղղված հիմնահարցի բացառապես խաղաղ կարգավորմանը:
Կողմերն անդրադարձան ՀՀ-ԵՄ համագործակցությանը, մտքեր փոխանակեցին Հայաստան-Եվրոպական միություն համագործակցության խորհրդի 16-րդ նիստի արդյունքների շուրջ:
Հայաստանի արտգործնախարարն ու ԵՄ հատուկ ներկայացուցիչը անդրադարձան նաև Հարավային Կովկասի հարակից երկրներում և տարածաշրջաններում տեղի ունեցող գործընթացներին։

On January 27, Edward Nalbandian, Foreign Minister of Armenia, received Herbert Salber, EU Special Representative for the South Caucasus and the Crisis in Georgia, the Ministry of Foreign Affairs of Armenia informed.
Armenia FM and EU Special Representative discuss Karabakh conflict
STEPANAKERT, JANUARY 27, ARTSAKHPRESS: During the meeting the Nagorno-Karabakh negotiation process was discussed. Minister Nalbandian presented to Herbert Salber the results of the meeting between the Presidents of Armenia and Azerbaijan held last month in Bern.
Herbert Salber reaffirmed the support of the European Union to the efforts of OSCE Minsk Group Co-Chairs aimed at an exclusively peaceful settlement of the issue.
The sides reflected on Armenia-EU cooperation, exchanged thoughts on the results of the 16th session of Armenia-EU Cooperation Council.
Armenia’s Foreign Minister and the EU Special Representative touched upon developments unfolding in the states and regions adjacent to the South Caucasus.