Քալիֆորնիայում համալսարանի ռեկտոր է ընտրվել Մարի Փափազյանը
Քալիֆորնիայի Սան Խոսեի համալսարանի ղեկավար է նշանակվել հայ Մարի Փափազյանը: Այս մասին տեղեկանում ենք համալսարանի կայքից:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, հունվարի 28, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Համալսարանի հոգաբարձումների խորհուրդը նման որոշում է կայացրել հունվարի 27-ին: Ըստ այդմ, Փափազյանը դառնում է համալսարանի 29-րդ ռեկտորը, 3-րդ կին ղեկավարը 159-ամյա պատմության մեջ:
«Ուրախ եմ, որ համալսարանի հոգաբարձումների խորհուրդը հենց ինձ է ընտրել ռեկտոր՝ վստահելով այս կարեւորագույն կառույցի զարգացումն ինձ»,- ասել է Մարի Փափազյանը:
Մարի Փափազյանը նախկինում էլ է ղեկավար պաշտոններ զբաղեցրել Միացյալ Նահանգներում: Նա առաջին հայ կինն էր, որ 2012թ.-ին նշանակվեց Հարավային Կոնեկտիկուտի պետական համալսարանի ռեկտոր:

Armenian is appointed president at California university
The California State University (CSU) Board of Trustees on Wednesday appointed Mary Papazian, Ph.D., as president of San Jose State University effective July 1, according to the university website.
STEPANAKERT, JANUARY 28, ARTSAKHPRESS: Papazian will be the university’s 29th president and the third female president in its 159-year history.
“I am honored that the CSU Trustees have chosen me as president and entrusted me to build upon the campus’ long legacy of innovation and excellence,” said Mary Papazian.
Papazian is currently serving as the president of Southern Connecticut State University, since 2012.