ԵԽ-ն ողջունել է Հայաստանի անդամակցությունը Eurimages ծրագրին
Եվրոպայի Խորհրդը ողջունել է Հայաստանին, որը 2016 թվականի հունվարի 1-ից արդեն Eurimages-ի ծրագրի նոր անդամ է:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, հունվարի 28, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:  Այս մասին  տեղեկացրին ԵԽ-ից:
Անդամակցությունը թույլ կտա Հայաստանին առաջիկա հանդիպումների ժամանակ Eurimages-ին ներկայացնել համատեղ ծրագրեր հայ պրոդյուսերների մասնակցությամբ:
Հայաստանը չունի հասանելիություն «Ստեղծարար եվրոպական մեդիա» (CREATIVE EUROPE MEDIA) ծրագրի աջակցության մեխանիզմներին, ուստի հայ դիստրիբյուտորները կարող են դիմել աջակցության համար:
Eurimages-ը հիմնադրվել է Եվրախորհրդի կողմից 1988 թվականին` որպես կինոարտադրության, թատերական միջոցառումների և ցուցահանդեսների աջակցության հիմնադրամ:

Council of Europe hails Armenia’s membership to Eurimages
The Council of Europe hails Armenia for the country has been Eurimages new member since January 1, 2016, informed the Council of Europe.
STEPANAKERT, JANUARY 28, ARTSAKHPRESS-ARMENPRESS: As a result, co-production projects involving a co-producer from Armenia can be submitted to Eurimages for examination at the forthcoming meetings.
As Armenia does not have access to the support mechanisms of the CREATIVE EUROPE MEDIA Programme, distributors from Armenia can apply for support. In the same manner, exhibitors from Armenia will be eligible for the Eurimages programme of support for exhibition.
Eurimages was founded by the Council of Europe in 1988 as a fund to support film production, theatrical events, and exhibitions.