ԵԽ-ն ողջունել է Հայաստանի անդամակցությունը Eurimages ծրագրին
Եվրոպայի Խորհրդը ողջունել է Հայաստանին, որը 2016 թվականի հունվարի 1-ից արդեն Eurimages-ի ծրագրի նոր անդամ է:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, հունվարի 28, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:  Այս մասին  տեղեկացրին ԵԽ-ից:
Անդամակցությունը թույլ կտա Հայաստանին առաջիկա հանդիպումների ժամանակ Eurimages-ին ներկայացնել համատեղ ծրագրեր հայ պրոդյուսերների մասնակցությամբ:
Հայաստանը չունի հասանելիություն «Ստեղծարար եվրոպական մեդիա» (CREATIVE EUROPE MEDIA) ծրագրի աջակցության մեխանիզմներին, ուստի հայ դիստրիբյուտորները կարող են դիմել աջակցության համար:
Eurimages-ը հիմնադրվել է Եվրախորհրդի կողմից 1988 թվականին` որպես կինոարտադրության, թատերական միջոցառումների և ցուցահանդեսների աջակցության հիմնադրամ:

Совет Европы приветствовал присоединение Армении к программе Eurimages
Совет Европы приветствовал присоединение Армении к программе Eurimages с 1 января 2016г. об этом сообщили в СЕ.
СТЕПАНАКЕРТ, января 28 АРЦАХПРЕСС - Членство Армении в Eurimages даст возможность Армении во время предстоящих встреч представлять Eurimages совместные проекты с участием армянских продюсеров.
У Армении нет доступа к механизмам содействия программе «Креативные медиа Европы» (CREATIVE EUROPE MEDIA), так что армянские дистрибьюторы могут обратиться за помощью.
Eurimages основан Советом Европы в 1988г. – в качестве фонда содействия кинопроизводству, театральным мероприятиям и выставкам.