ՀՀ եւ ԼՂՀ խորհրդարանների միջեւ փոխգործակցությունը գտնվում է բարձր մակարդակի վրա. Բակո Սահակյան
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը փետրվարի 11-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի պատվիրակությանը` խորհրդարանի նախագահ Գալուստ Սահակյանի գլխավորությամբ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, փետրվարի 11, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության փոխանցմամբ` հանդիպմանը քննարկվել են հայկական երկու հանրապետությունների խորհրդարանների միջեւ կապերի խորացմանն ու զարգացմանը վերաբերող հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը գոհունակությամբ նշել է, որ ՀՀ եւ ԼՂՀ խորհրդարանների միջեւ փոխգործակցությունը գտնվում է բարձր մակարդակի վրա՝ հույս հայտնելով, որ արձանագրված դրական դինամիկան կպահպանվի նաեւ ապագայում:

Cooperation between the RA and NKR parliaments is on a high level. President Sahakyan
On 11 February Artsakh Republic President Bako Sahakyan received the delegation of the Republic of Armenia's National Assembly headed by its chairman Galoust Sahakyan, Central Information Department of the Office of the Artsakh Republic President stated.
STEPANAKERT, FEBRUARY 11, ARTSAKHPRESS: Issues related to further deepening and developing ties between the parliaments of the two Armenian states were discussed during the meeting.
President Sahakyan noted with satisfaction that cooperation between the RA and NKR parliaments is on a high level, expressing hope that the registered positive dynamics would be maintained in the future too.