Լոնդոնը եւ Փարիզը մտադիր են համաձայնության գալ ԵՄ-ին Բրիտանիայի անդամակցության շուրջ
Մեծ Բրիտանիան եւ Ֆրանսիան հույս ունեն համաձայնության գալ Եվրամիությանը Միացյալ Թագավորության մասնակցության վերանայման հարցի շուրջ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, փետրվարի 16, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Մեծ Բրիտանիայի վարչապետի մամուլի ծառայության հաղորդագրության հաղորդմամբ` Դեւիդ Քեմերոնը եւ Ֆրանսիայի նախագահ Ֆրանսուա Օլանդը փետրվարի 15-ի երեկոյան հանդիպում են անցկացրել Փարիզում, որի ընթացքում քննարկել են ԵՄ-ի առաջիկա գագաթնաժողովը, որտեղ, ինչպես սպասվում է, քննարկվելու են ԵՄ-ին Մեծ Բրիտանիայի անդամակցության պահպանման պայմանները:
«Նրանք համաձայնեցին, որ մենք լավ առաջընթաց ենք արձանագրել Մեծ Բրիտանիայի մասնակցության վերանայման հարցում, եւ Եվրախորհրդի տեքստի նախագիծը ամուր հիմք է ապահովում այս շաբաթ կայանալիք գագաթնաժողովում համաձայնության հասնելու համար»,- ասել է վարչապետի պաշտոնական ներկայացուցիչը:
Սպասվում է, որ փետրվարի 18-19-ին Բրյուսելում տեղի կունենա Եվրամիության գագաթնաժողովը, որտեղ կարող է հաստատվել ԵՄ-ին Մեծ Բրիտանիայի անդամակցության պայմանների փոփոխման նախագիծը, հաղորդել է ՌԱ Նովոստին:

Лондон и Париж намерены прийти к соглашению по членству Британии в ЕС
Великобритания и Франция рассчитывают прийти к соглашению по пересмотру участия Объединенного Королевства в Европейском союзе, следует из сообщения пресс-службы премьер- министра.
СТЕПАНАКЕРТ, февраля 16 АРЦАХПРЕСС - Как сообщает РИА Новости, премьер- министр Великобритании Дэвид Кэмерон и президент Франции Франсуа Олланд в понедельник вечером провели встречу в Париже, в ходе которой обсудили предстоящий саммит Евросоюза, на котором, как ожидается, будут обсуждаться условия сохранения участия Великобритании в ЕС.
"Они согласились, что мы сделали хороший прогресс в пересмотре участия Великобритании и проект текста Европейского Совета обеспечивает прочную основу для достижения соглашения на саммите на этой неделе", — приводятся слова официального представителя премьер-министра.
Ожидается, что 18-19 февраля в Брюсселе пройдет саммит Европейского Союза, на котором может быть утвержден проект изменения условий членства Великобритании в ЕС. Требования Кэмерона касаются четырех сфер: конкуренции, суверенитета, социальной политики и экономического управления