ԵՄ-ի 11 երկրների եւ Թուրքիայի ղեկավարների հանդիպումը չեղարկվել է Անկարայի ահաբեկչության պատճառով
Միգրացիայի եւ Սիրիայի իրադրության շուրջ ԵՄ-ի 11 երկրների պետությունների ու կառավարությունների ղեկավարների եւ Թուրքիայի վարչապետի միջեւ փետրվարի 18-ին Բրյուսելում նախատեսված հանդիպումը չեղյալ է հայտարարված Անկարայում կատարված ահաբեկչական գործողության պատճառով:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, փետրվարի 18, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Այդ մասին հայտնել է եվրոպական մի աղբյուր:
«Հանդիպումը, որին պետք է մասնակցեր Թուրքիայի վարչապետ Ահմեդ Դավիթօղլուն, չի կայանա Թուրքիայի մայրաքաղաքում տեղի ունեցած ահաբեկչական հարձակման պատճառով: Թուրքիայի վարչապետի այցը չեղարկված է»,- հայտնել է նա:
Անկարայում զինվորականների փոխադրող ավտոբուսի մոտ ականապատված ավտոմեքենայի պայթեցման հետեւանքով զոհվել է 28, վիրավորվել՝ 61 մարդ: Առայժմ ոչ ոք չի ստանձնել այդ ահաբեկչության պատասխանատվությունը, հաղորդել է ՏԱՍՍ-ը:

Встреча лидеров 11 стран ЕС и Турции по миграции и Сирии отменена из-за теракта в Анкаре
Встреча глав государств и правительства 11 стран ЕС и Турции по миграции и ситуации в Сирии в Брюсселе 18 февраля отменена в связи с терактом в Анкаре.
СТЕПАНАКЕРТ, февраля 18 АРЦАХПРЕСС "Встреча, в которой должен был принять участие премьер Турции Ахмет Давутоглу, не состоится в связи с террористическим нападением в турецкой столице.
Визит турецкого премьера отменен", - сообщил он. В результате взрыва заминированной машины в Анкаре возле автобуса с военными погибли 28 человек, 61 ранены. Пока никто не взял на себя ответственность за этот теракт,сообщает  Тасс.