Ռուսաստանն օժանդակում Է Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորմանը
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 11 մարտի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսաստանը հետեւողականորեն աշխատում Է լուծմանն օժանդակելու ուղղությամբ: Այդ մասին  հայտնել Է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը:
«Իրոք, գոյություն ունեցող միջազգային ձեւաչափերում Ռուսաստանը, լինելով այդ ձեւաչափերի պատասխանատու մասնակիցը, շարունակում Է (ԼՂ հակամարտության կարգավորման) աշխատանքը»,- ասել Է նա, նշելով, որ «դա ոչ թե մեկանգամյա ջանք է, այլ հետեւողական ուղեգիծ»: «Բայց ինչ-ինչ վերջնական որոշումներ, վերջնական նախաձեռնություններ կարող են առաջադրել միայն հակամարտության կողմերը»,-հավելել Է Պեսկովը: «Ոչ միջազգային միջնորդները, ոչ Ռուսաստանը, չեն կարող Հայաստանի եւ Ադրբեջանի փոխարեն կարգավորել հակամարտությունը»,-հայտարարել Է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղարը:
ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը եւ Ռուսաստանի նրա պաշտոնակից Վլադիմիր Պուտինը մարտի 10-ին Կրեմլում կայացած բանակցությունների ընթացքում, ի թիվս այլ հարցերի, քննարկել են ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորումը:

Russia supports the settlement of Nagorno Karabakh conflict
The settlement of the Nagorno Karabakh conflict depends on the sides, not the international mediators. However, Russia works consistently to support the settlement process, Russian President's press secretary Dmitry Peskov noted.
Russia supports the settlement of  Nagorno Karabakh conflict
STEPANAKERT, MARCH 11, ARTSAKHPRESS-ARMENPRESS: "Indeed, being a responsible participant of the existing international formats, Russia continues the (settlement of Nagorno-Karabakh conflict) works," he said, noting that "this is not a one-time effort, but a consistent direction." "But the final decisions, final proposals can be submitted by the parties only," Peskov added. "Neither international mediators, nor Russia can settle this conflict for Armenia and Azerbaijan”, the Russian President's press secretary announced.
President of the Republic of Armenia Serzh Sargsyan and President of the Russian Federation Vladimir Putin in addition to other topics discussed the Nagorno Karabakh conflict settlement issue on March 10 in the Kremlin.