Վրաստանի նախագահը հանդես Է եկել Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության խաղաղ կարգավորման օգտին
Վրաստանի նախագահ Գեորգի Մարգվելաշվիլին հորդորել Է Հայաստանի եւ Ադրբեջանի ղեկավարներին` «առավելագույն ջանքեր գործադրել Լեռնային Ղարաբաղում ստեղծված լարված իրադրության խաղաղ կարգավորման համար»:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 5 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Համապատասխան հայտարարությունը նա արել Է ապրիլի 5-ին Թբիլիսիում՝ ելույթ ունենալով Վրաստանում ՆԱՏՕ-ի շաբաթվա շրջանակներում ընթացող ժողովրդական դիվանագիտության միջազգային համաժողովում:
«Մենք մեծապես հուսով ենք, որ Հայաստանի եւ Ադրբեջանի ղեկավարներն առավելագույն ջանքեր կգործադրեն, որպեսզի լիցքաթափեն լարված իրադրությունը եւ խաղաղ, դիվանագիտական միջոցներով, միջազգային հանրակցության ակտիվ մասնակցությամբ հասնեն հակամարտության խաղաղ լուծման», հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Президент Грузии высказался за мирное урегулирование конфликта в Нагорном Карабахе
Президент Грузии Георгий Маргвелашвили призвал руководителей Армении и Азербайджана "приложить максимум усилий для мирного разрешения возникшей напряженной ситуации" в Нагорном Карабахе.
СТЕПАНАКЕРТ, апреля 5 АРЦАХПРЕСС Соответствующее заявление он сделал во вторник в Тбилиси, выступая на проходящем здесь в рамках Недели НАТО в Грузии международном Форуме народной дипломатии.
"Мы очень надеемся на то, что руководители Армении и Азербайджана приложат максимум усилий для того, чтобы разрядить напряженную ситуацию и мирными, дипломатическими средствами при активном участии международного сообщества добиться мирного разрешения конфликта", - сказал он,сообщает Тасс.