Էդուարդ Շարմազանովը Լեհաստանում աշխատանքային հանդիպումներ է ունեցել
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Էդուարդ Շարմազանովը Լեհաստանի Հանրապետությունում աշխատանքային հանդիպումներ է ունեցել Վրաստանի խորհրդարանի նախագահ Դավիթ Ուսուպաշվիլիի եւ Լատվիայի Սաեյմայի փոխնախագահ պարոն Գունդարս Դաուդզեի հետ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 18 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: ՀՀ ԱԺ հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչության հաղորդմամբ, Էդուարդ Շարմազանովը գործընկերների հետ քննարկել է երկկողմ եւ բազմակողմ համագործակցությանն առնչվող հարցեր, ներկայացրել է ապրիլի սկզբում Ադրբեջանի կողմից սանձազերծված ռազմական ագրեսիայի մանրամասները եւ դրանց հետեւանքները, ինչպես նաեւ ալիեւյան ռեժիմի պատասխանատվությունն այդ ամենում:
ՀՀ ԱԺ փոխնախագահը շնորհակալություն է հայտնել Լատվիայի Հանրապետության Սաեյմայի փոխնախագահին՝ խորհրդարանական Սերգեյ Պոտապկինի կողմից Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետություն կատարած այցի համար, որի արդյունքում պարոն Պոտապկինն անձամբ եւ տեղում է ծանոթացել իրական վիճակին, որին հաջորդել են վերջինիս հասցեական ու անաչառ գնահատականներն Ադրբեջանի հանցավոր ռեժիմի հասցեին:
Կողմերը ձեռք են բերել բազմաթիվ պայմանավորվածություններ՝ շարունակելու եւ զարգացնելու համագործակցությունն ու համատեղ աշխատանքները միջազգային խորհրդարանական հարթակներում:
Հիշեցնենք, որ ՀՀ ԱԺ պատվիրակությունը, որի կազմում են ՀՀ ԱԺ պատգամավոր, Լեհաստան-Հայաստան բարեկամական խմբի ղեկավար Հովհաննես Սահակյանը, ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի հասարակայնության եւ տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչության պետ Արսեն Բաբայանը եւ Լեհաստանի Հանրապետությունում ՀՀ արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Էդգար Ղազարյանը, ՀՀ ԱԺ Էդուարդ Շարմազանովի գլխավորությամբ Լեհաստանում մասնակցել են քրիստոնեության ընդունման 1050-ամյակին նվիրված պաշտոնական միջոցառումներին:

Eduard Sharmazanov has working meetings in Poland
Deputy Speaker of the Armenian National Assembly Eduard Sharmazanov had working meetings with Georgian Parliament Speaker Davit Usupashvili and Deputy Chairman of the Latvian Saeima Gundars Daudze in Poland.
STEPANAKERT, APRIL 18, ARTSAKHPRESS: The Department of Public Relations and Mass Media of the NA, Eduard Sharmazanov discussed bilateral and multilateral cooperation issues with his colleagues and presented the recent Azerbaijani attacks against Nagorno-Karabakh and the responsibility of Aliyev’s regime.
Sharmazanov thanked his Latvian counterpart for MP Sergey Potapkin’s visit to Nagorno Karabakh, where he was able to personally review the situation and address statement to Azerbaijan’s criminal regime.
The sides made a number of agreements to continue and develop cooperation and joint works in international parliamentary formats.
The NA delegation headed by Deputy NA Speaker Eduard Sharmazanov, which includes MP, director of Poland-Armenia friendly group Hovhannes Sahakyan, Head of the Public Relations and Mass Media Department of the NA Arsen Babayan and Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Armenia to Poland Edgar Ghazaryan participated in the official ceremonies dedicated to the 1050 anniversary of the adoption of Christianity in Poland.