Հայտնի է ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղար Պան Գի Մունի` Հայաստան ժամանելու օրը
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 19 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում այս մասին տեղեկացրել է ՄԱԿ-ի հանրային տեղեկատվության վարչության ղեկավար Արմինե Հալաջյանը: «Պան Գի Մունը Հայաստանում կլինի ապրիլի 25-ին: Նա այցելելու է տարածաշրջան, լինելու է նաև Վրաստանում, Ադրբեջանում: Հայաստանում նա մեկ օր է մնալու»,-տեղեկացրել է Արմինե Հալաջյանը:
Այն դիտարկմանը, թե ֆրանսահայ լեգենդար երգիչ Շարլ Ազնավուրի պաշտոնական ֆեյսբուքյան էջում տեղեկատվություն է առկա, թե Պան Գի Մունը Հայաստանում ներկա կլինի «Ավրորա» մրցանակի հանձնման արարողությանը, Արմինե Հալաջյան պատասխանեց, որ ՄԱԿ-ի Գլխավոր քարտուղարը ֆիզիկապես չի կարողանա ներկա գտնվել մրցանակաբաշխությանը, որը տեղի է ունենալու ապրիլի 24-ին:
Ավելի վաղ ՏԱՍՍ-ը տեղեկացրել էր, որ ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղար Պան Գի Մունն ապրիլի վերջին ծրագրում է առաջին անգամ պաշտոնական այցով ժամանել Հայաստան և Ադրբեջան, ինչպես նաև երկրորդ անգամ լինել Վրաստանում:

UN Secretary-General Ban Ki-moon to visit Armenia on April 25
The UN Secretary-General Ban Ki-moon will arrive in Armenia on a working visit on April 25, the Information officer of the Public Information Department of the UN Armine Halajyan informed Armenpress.
STEPANAKERT, APRIL 19, ARTSAKHPRESS:  “Ban ki-moon will arrive in Armenia on April 25. He will visit the region, including Georgia and Azerbaijan. His visit will last one day in Armenia” Armine Halajyan said.
Referring to the information posted in the Facebook page of prominent French-Armenian singer Charles Aznavour which said that Ban Ki-moon will participate in the “Aurora” prize ceremony in Armenia on April 24, Armine Halajyan stated that the UN secretary-General is not physically able to participate in that ceremony.
Earlier TASS reported that the UN Secretary-General Ban Ki-moon plans to arrive in Armenia and Azerbaijan for the first time on a working visit, and also to visit Georgia for the second time.