Էրդողանը որոշել է հեռացնել Դավութօղլուին
Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի եւ վարչապետ Ահմեդ Դավութօղլուի միջեւ կայացած հանդիպման արդյունքում Էրդողանը որոշել է վարչապետի եւ կուսակցության նախագահի պաշտոնից հեռացնել Դավութօղլուին։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 5 մայիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Ինչպես տեղեկացնում է թուրքական Cumhuriyet-ը, վերջին շրջանում Դավութօղլու-Էրդողան հակասությունները մայիսի 4-ին երկկողմ հանդիպման ընթացքում չեն հաղթահարվել, եւ Էրդողանը որոշել է ազատվել Դավութօղլուից։
Նախատեսվում է, որ առաջիկա ժամերին Դավութօղլուն հանդես կգա հայտարարությամբ, իսկ 20 օրվա ընթացքում տեղի է ունենալու «Արդարություն եւ զարգացում» կուսակցության արտահերթ կոնգրեսը, որի ընթացքում կուսակցության նոր նախագահ է ընտրվելու։

Эрдоган готовится отправить в отставку Давудоглу
Президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган по итогам встречи с премьер-министром Ахмедом Давудоглу решил убрать его с поста премьер-министра и председателя партии.
СТЕПАНАКЕРТ, мая 5 АРЦАХПРЕСС - Как сообщает Cumhuriyet, проявившиеся в последнее время противоречия между Давудоглу и Эрдоганом не удалось преодолеть в ходе состоявшейся 4 мая встречи. В итоге Эрдоган принял решение распрощаться с Давудоглу.
Ожидается, что в ближайшее время Давудоглу выступит с заявлением, а в течение 20 дней состоится внеочередной конгресс Партии справедливости и развития, в ходе которого будет избран новый глава партии.