2024-ի Օլիմպիական խաղերի անցկացման համար պայքարում ֆավորիտ Է դարձել Փարիզը
2024 թվականին Օլիմպիական խաղերի անցկացման իրավունքին հավակնող քաղաքների թվում գլխավոր ֆավորիտ Է դարձել Փարիզը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 23 օգոստոսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այդ մասին, հայտնել Է Ռ-սպորտ գործակալությունը՝ վկայակոչելով Միջազգային օլիմպիական կոմիտեի (ՄՕԿ) մի քանի աղբյուրներ:
Բացի Փարիզից, 2024-ի Խաղերի անցկացման հավակնորդներ են Հռոմը, Բուդապեշտը եւ Լոս Անջելեսը:
«Ստեղծված հանգամաքներում Փարիզը դարձել Է միանշանակ առաջատար, եւ նա հաղթանակ տանելու լավագուն շանսերն ունի: Այդ բոլորից բացի, քաղաքում կա լիովին պատրաստի ենթակառուցվածք, չկան տրանսպորտի եւ հյուրանոցների հետ կապված խնդիրներ: Ոչ պակաս կարեւոր գործոն Է նաեւ այն, որ վերջին անգամ Փարիզը (2024-ի Խաղերի մեկնարկի պահին) Օլիմպիադայի կազմակերպիչ Է եղել 100 տարի առաջ»,- հավելել Է գործակալության զրուցակիցը:

В борьбе за проведение ОИ-2024 фаворитом стал Париж
Среди городов, претендующих на право проведения Олимпийских игр в 2024 году главным фаворитом стал Париж.
СТЕПАНАКЕРТ, августa 23 АРЦАХПРЕСС - Oб этом сообщает агентство Р- Спорт со ссылкой на несколько источников в Международном олимпийском комитете (МОК). Помимо Парижа, претендентами на проведение Игр-2024 являются Рим, Будапешт и Лос-Анджелес.
"В сложившихся обстоятельствах Париж стал однозначным лидером, и у него наилучшие шансы на победу.
Помимо всего прочего в городе полностью готовая инфраструктура, нет проблем с транспортом и отелями. Немаловажным фактом является и тот, что в последний раз Париж (к моменту старта Игр-2024) был хозяином Олимпиады 100 лет назад", — рассказал собеседник агентства.