Նախագահ Սահակյանն Ալաշանում ծանոթացել է թալիշցիների սոցիալ-կենցաղային պայմանների բարելավմանն ուղղված ծրագրերի ընթացքին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը սեպտեմբերի 11-ին այցելել է Մարտակերտի շրջանի Ալաշան տեղամաս եւ հանդիպել ս. թ. ապրիլի 2-ից 5-ը Ադրբեջանի կողմից սանձազերծված պատերազմի հետեւանքով իրենց տները լքած ու այնտեղ հաստատված թալիշցիների հետ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 12 սեպտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազﬕ տեղեկատվության գլխավոր վարչության փոխանցմամբ՝ հանդիպմանը քննարկվել են թալիշցիների սոցիալ-կենցաղային պայմանների բարելավմանն ուղղված ծրագրերի ընթացքին առնչվող հարցեր:
Նախագահը համապատասխան հանձնարարականներ է տվել շահագրգիռ մարմինների ղեկավարներին` աշխատանքների պատշաճ իրականացման ուղղությամբ:
Նախագահին ուղեկցում էին Հայ Առաքելական Եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգեւ արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, ԼՂՀ ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

On September 11 President of the Nagorno Karabakh Republic Bako Sahakyan visited the Alashan site of the Martakert region and met Talish residents who had left their houses and settled there in the aftermath of the war unleashed by Azerbaijan from 2 to 5 April 2016, press service of the NKR Presidential administration informed.
Bako Sahakyan meets Talish residents who left homes due to war unleashed by Azerbaijan
STEPANAKERT, SEPTEMBER 12, ARTSAKHPRESS: Issues related to the course of programs directed to improving social and living conditions of the Talish residents were discussed during the meeting.
The NKR President gave corresponding instructions to the heads of the concerned bodies for proper realization of the activities.
Primate of the NKR Diocese of the Armenian Apostolic Church Archbishop Pargev Martirosyan, NKR National Assembly Chairman Ashot Ghoulyan and other officials accompanied the President.