Նախագահ Սահակյանն այցելել է Սեն Շամոն քաղաք
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 21-ին այցելել է Սեն Շամոն քաղաք, հանդիպում ունեցել քաղաքապետի, տեղական իշխանությունների պատասխանատուների, Ֆրանսիա-Արցախ բարեկամության շրջանակի նախագահ Ֆրանսուա Ռոշբլուանի եւ հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ:
Նախագահ  Սահակյանն  այցելել է Սեն Շամոն քաղաք
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 21 նոյեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Նախագահ Սահակյանը երախտագիտություն է հայտնել հյուրընկալության համար՝ նշելով, որ ստեղծված ջերմ մթնոլորտում Արցախի պատվիրակությունն իրեն զգում է ինչպես հարազատ օջախում:
Բակո Սահակյանն ընդգծել է, որ Ֆրանսիայի ժողովուրդը հայ ժողովրդի անկեղծ բարեկամն է, եւ Արցախը շահագրգռված է Ֆրանսիայի, նրա տարբեր վարչական միավորումների, քաղաքների ու համայնքների հետ փոխգործակցության խորացմամբ:
Անդրադառնալով Ֆրանսուա Ռոշբլուանի գործունեությանը՝ Նախագահ Սահակյանն այն բնութագրել է որպես մարդասիրության, անկեղծ բարեկամության, սկզբունքայնության, համամարդկային արժեքներին հավատարմության օրինակելի դրսեւորում՝ բարձր գնահատելով նրա ներդրումը Ֆրանսիա-Արցախ հարաբերությունների եւ հայ-ֆրանսիական կապերի ամրապնդման ու ընդլայնման գործում:

President Bako Sahakyan visits the town of Saint-Chamond
On 21 November Artsakh Republic President Bako Sahakyan visited the town of Saint-Chamond and had a meeting with the mayor of the commune, responsible officials of the local administrations, president of the France-Artsakh Friendship Circle François Rochebloine and members of the Armenian community, Central Information Department of the Office of the Artsakh Republic President informed Artsakhpress.
STEPANAKERT, NOVEMBER 21, ARTSAKHPRESS:President Sahakyan voiced gratitude for the hospitality pointing out that in this warm atmosphere the Artsakh delegation feels at home.
Bako Sahakyan underlined that the people of France are sincere friends with the Armenian people, stressing Artsakh’s interest in enhancing cooperation with France, its various administrative units, towns and communities.
Touching upon the activity pursued by François Rochebloine, President Sahakyan qualified it as exemplary manifestation of humanism, heartfelt friendship, integrity, commitment to universal human values, acknowledging his contribution to the process of reinforcing and expanding the France-Artsakh and French-Armenian ties.