Արտակ Զաքարյան. Այս պահին Հայաստանի ու Ադրբեջանի նախագահների հանդիպում կազմակերպելու հնարավորություններ չկան
Այս պահին Հայաստանի ու Ադրբեջանի նախագահների հանդիպում կազմակերպելու հնարավորություններ չկան:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 30 սեպտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին հայտնել է ՀՀԿ պատգամավոր, ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Զաքարյանը սեպտեմբերի 30-ի մամուլի ասուլիսի ժամանակ:
Նրա խոսքով երկու նախագահների հանդիպումը հնարավոր կլինի, երբ հնարավոր դառնա համաձայնեցնել օրակարգը: «Այս պահին տեսանելի հեռանկարում նման հնարավորություն չկա: Բայց բնականաբար բանակցությունները նշանակում են նաեւ հանդիպումներ»- նշեց Արտակ Զաքարյանը
Հիշեցնենք, որ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ամերիկացի համանախագահ Ջեյմս Ուորլիքը հույս էր հայտնել, որ մոտ ապագայում Հայաստանի ու Ադրբեջանի նախագահները կհանդիպեն:

RPA: No chances of holding Armenia, Azerbaijan presidents’ meeting at this time
At this time, there are no chances for organizing a meeting between the leaders of Armenia and Azerbaijan.
STEPANAKERT, SEPTEMBER 30, ARTSAKHPRESS: Ruling Republican Party of Armenia (RPA) MP Artak Zakaryan, who is also Chairman of the National Assembly Standing Committee on Foreign Relations, stated the aforesaid at a press conference on Friday, informs NEWS.am.
In his words, a meeting between the two presidents will be possible solely when the respective agenda is agreed upon.
“At this moment, there is no such possibility in a foreseeable future, “ noted Zakaryan. “But, naturally, negotiations [to resolve the Karabakh conflict] also mean meetings.”
Ambassador James Warlick, US Co-Chair of the Organization for Security and Co-operation in Europe (OSCE) Minsk Group, had expressed the hope that the presidents of Armenia and Azerbaijan would meet in the near future.