Հայ դատի հանձնախումբը չի աջակցի ԱՄՆ նախագահի թեկնածուներից ոչ մեկին
Հայ դատի ԱՄՆ հանձնախումբը Միացյալ Նահանգներում 2016 թվականին կայանալիք նախագահական ընտրություններին ընդառաջ հաղորդագրություն է տարածել:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, հոկտեմբերի 27, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին հանձնախմբից:
Հաղորդագրության մեջ նշվում է, որ ամեն չորս տարին մեկ հանձնախումբն ուսումնասիրում է ԱՄՆ հայ համայնքի մտահոգությունների վերաբերյալ նախագահի թեկնածուների նախկին հայտարարություններն ու քարոզարշավում որդեգրած դիրքորոշումը:
«Հաշվի առնելով խորհրդակցությունները ԱՄՆ հայ համայնքի խնդիրների շուրջ նրանց առաջնահերթությունների վերաբերյալ և վերանայելով գլխավոր կուսակցությունների թեկնածուների դիրքորոշումն ու արձանագրությունները` Հայ դատի ԱՄՆ հանձնախումբը որոշում է կայացրել, որ չի աջակցելու ոչ Հիլարի Քլինթոնին, ոչ Դոնալդ Թրամփին»,- ասվում է հանձնախմբի հայտարարության մեջ:

ANCA withholds 2016 presidential endorsement
The Armenian National Committee of America (ANCA) has issued the following statement regarding the 2016 US Presidential elections.
STEPANAKERT, OCTOBER 27, ARTSAKHPRESS: “Every four years, as part of a comprehensive election strategy that includes Congressional report cards, candidate questionnaires, selected endorsements, voter registration and get-out-the-vote efforts, the Armenian National Committee of America (ANCA) carefully studies the past records and current campaign positions of the Presidential candidates regarding issues of special concern to the Armenian American community.”
“Following consultations with both leading campaigns regarding their respective policy priorities on Armenian American issues, and after reviewing the major party candidates’ track records and positions, the ANCA has concluded that neither the Hillary Clinton-Tim Kaine nor the Donald Trump-Mike Pence ticket earned the organization’s endorsement."