Արցախի ԱԺ փոխնախագահը հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն
Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ Վահրամ Բալայանը դեկտեմբերի 14-ին հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն՝ մշտական հանձնաժողովների նախագահների, նրանց տեղակալների եւ աշխատակազմի պատասխանատուների մասնակցությամբ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, դեկտեմբերի 14, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  ԼՂՀ Ազգային Ժողովի մամուլի ծառայության հաղորդմամբ՝ Խորհրդակցությանը քննարկվել են Ազգային ժողովի 4-րդ նստաշրջանի օրակարգում գտնվող օրենքների նախագծերը, «Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության 2017 թվականի պետական բյուջեի մասին» օրենքի նախագիծը եւ դրան ուղեկցող օրինագծերի փաթեթը, օրակարգային այլ հարցեր:
Ամփոփելով արդյունքները՝ խորհրդարանի փոխնախագահ Վահրամ Բալայանը հայտարարել է, որ հերթական լիագումար նիստը տեղի կունենա դեկտեմբերի 15-ին, ժամը՝ 11:00-ին:

Зампредседателя Национального собрания Арцаха созвал рабочее совещание
14-го декабря заместитель председателя Национального собрания Республики Арцах Ваграм Балаян созвал рабочее совещание, в котором приняли участие председатели постоянных комиссий, их заместители и ответственные лица аппарата.
СТЕПАНАКЕРТ, 14 декабря АРЦАХПРЕСС - В ходе совещания были обсуждены проекты законов, включенных в повестку 4-й сессии Национального собрания, проект закона "О государственном бюджете НКР на 2017 год", сопровождающий пакет законопроектов, а также другие вопросы.
Подводя итоги совещания, зампредседателя парламента Ваграм Балаян объявил, что очередное пленарное заседание состоится 15-го декабря в 11:00.