Կրեմլը «վարդագույն ակնոցով» չի նայում Թրամփի վարչակազմի հետ փոխհարաբերություններին. Պեսկով
Կրեմլը «վարդագույն ակնոց»–ով չի նայում ԱՄՆ ապագա նախագահ Դոնալդ Թրամփի վարչակազմի հետ փոխհարաբերություններին։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, դեկտեմբերի 22, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին ասել է ՌԴ նախագահի մամուլի խոսնակ Դմիտրի Պեսկովը, փոխանցում է «ՌԻԱ Նովոստի»–ն։
«Մենք ավելի կառուցողական մոտեցման հույս ունենք։ Մենք վարդագույն ակնոց չենք կրում եւ պատրանքներ չենք տածում, բայց, անխոս, ավելի կառուցողական մոտեցման հույս ունենք»,– ասել է նա։
Պեսկովը նախօրեին հայտնել էր, որ Կրեմլը դեռեւս չգիտի, թե ինչպես իրեն կպահի ԱՄՆ նորընտիր նախագահ Դոնալդ Թրամփը Ռուսաստանի նկատմամբ։ Նա նաեւ  հավելել էր, որ Կրեմլը չի սպասում, որ նոր վարչակազմի գալով Վաշինգթոնը վայրկենապես կհրաժարվի ՆԱՏՕ–ի ընդլայնման պլաններից։

Песков: В Кремле не носят «розовые очки» касаемо Трампа
В Кремле не носят «розовые очки» касаемо будущих взаимоотношений с администрацией президент США Дональда Трампа.
СТЕПАНАКЕРТ, 22 декабря АРЦАХПРЕСС - Об этом заявил  пресс-секретарь президента России Дмитрий Песков, сообщает РИА Новости.
«Мы надеемся на более конструктивный подход. Мы не носим розовые очки, не питаем иллюзий на какие-то прорывы, но мы надеемся, безусловно, на более конструктивный подход», — сказал он.
Накануне Песков заявил, что в Кремле пока не знают, как поведет себя избранный президент США Дональд Трамп в отношении России. Он добавил, что в Кремле не ожидают, что с приходом администрации Трампа к власти в США Вашингтон моментально откажется от планов расширения НАТО и приближения его инфраструктуры к российским границам, а также снимет санкции с России.