Հայաստանում և Արցախում կան փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, փետրվարի 25, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ փետրվարի 25-ի ժամը 08:30-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում կան փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ:
Փակ են Ուրասար-Կաթնաղբյուր ավտոճանապարհը, Բերդ-Ճամբարակ հատվածը և Մադինա-Վերին Գետաշեն միջհամայնքային ավտոճանապարհը:
Դժվարանցանելի են Մ-11 ավտոճանապարհի Սոթք-Քարվաճառ հատվածը և Վարդենյաց լեռնանցքը: Արարատյան դաշտավայրում առկա է մառախուղ:
Վրաստանի ՆԳՆ ԱԻ դեպարտամենտից ստացված տեղեկատվության համաձայն Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը բաց է բոլոր տեսակի ավտոմեքենաների համար:

Минтранс Армении предупреждает о метели, гололеде и тумане на дорогах республики
Сегодня, 25 февраля, по состоянию на 09:30, из-за метели и гололеда труднопроходим перевал Варденяц в Армении.
СТЕПАНАКЕРТ, 25 февраля АРЦАХПРЕСС - Об этом сообщает пресс-служба министерства транспорта, связи и информационных технологий Армении.
На автодорогах Армавира, Баграмяна, Масиса, Арташата и Арарата наблюдается туман, видимость – 10-100 м, из-за метели закрыта автодорога Берд-Чамбарак.
На автотрассах в Армении круглосуточное дежурство осуществляют сотрудники дорожно-строительных компаний. Ведутся работы по очистке и обработке дорожного покрытия с помощью соли и песка.