Կարեն Միրզոյանն ու Անջեյ Կասպշիկը քննարկել են շփման գծում տիրող իրավիճակը
Փետրվարի 28-ին Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Կարեն Միրզոյանն ընդունել է ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ դեսպան Անջեյ Կասպշիկին:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, փետրվարի 28, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  Ինչպես տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարության լրատվական ծառայությունից, հանդիպման ընթացքում  քննարկվել են Արցախի Հանրապետության և Ադրբեջանի զինված ուժերի միջև շփման գծում տիրող իրավիճակին և ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցչի գրասենյակի կողմից իրականացվող դիտարկումներին վերաբերող մի շարք հարցեր։
Կողմերն անդրադարձ են կատարել ս.թ. փետրվարի 24-ի լույս 25-ի գիշերը Արցախի պաշտպանության բանակի դիրքերի վրա Ադրբեջանի զինված ուժերի կողմից ձեռնարկված հարձակման փորձին և դրա հետևանքով ստեղծված իրավիճակին։
Կարեն Միրզոյանն ընդգծել է, որ նշված միջադեպը ևս մեկ անգամ հաստատում է 1994 թ. և 1995 թ. համաձայնագրերով սահմանված հրադադարի ռեժիմի լիակատար վերականգնման և բանակցային գործընթացի վերսկսման պայմանների ստեծման շուրջ Վիեննայում և Սանկտ-Պետերբուրգում ձեռք բերված պայմանավորվածությունների պրակտիկ իրագործման անհրաժեշտությունը։

On February 28, Foreign Minister of the Republic of Artsakh Karen Mirzoyan received Personal Representative of the OSCE Chairperson-in-Office Ambassador Andrzej Kasprzyk.
Artsakh FM receives Ambassador Andrzej Kasprzyk
STEPANAKERT, FEBRUARY 28, ARTSAKHPRESS:As informed the press service of the Foreign Ministry of Artsakh during the meeting, a range of issues related to the current situation on the Line of Contact between the armed forces of the Republic of Artsakh and Azerbaijan, as well as the monitoring conducted by the Office of the Personal Representative of the OSCE Chairperson-in-Office was discussed.
The sides touched upon the issues related to the attempted attack by the Azerbaijani armed forces on the positions of the Defense Army of Artsakh in the early hours of February 25 and to the consequent situation.
Karen Mirzoyan stressed that the mentioned incident confirmed once again the necessity of the full restoration of the ceasefire set in the agreements of 1994 and 1995, as well as the practical implementation of the arrangements on creating conditions for the resumption of the negotiation process reached in Vienna and St. Petersburg.