Բակո Սահակյանը և Դավիթ Տոնոյանը քննարկել են Արցախի և Հայաստանի ԱԻ կառույցների կապերի խորացման հարցեր
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը մարտի 3-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ իրավիճակների նախարար Դավիթ Տոնոյանին ու նախարարության փրկարար ծառայություն տնօրեն Մուշեղ Ղազարյանին:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, մարտի 3, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Ինչպես տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, ԱՀ Նախագահը նախ շնորհավորել է Դավիթ Տոնոյանին պատասխանատու պաշտոնում նշանակավելու կապակցությամբ՝  նրան մաղթելով հաջողություններ աշխատանքում:
Հանդիպմանը, որին մասնակցում էր ԱՀ ԿԱ արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության տնօրեն Կոմիտաս Կարապետյանը, քննարկվել են հայկական երկու հանրապետությունների համապատասխան գերատեսչությունների միջեւ կապերի հետագա խորացմանն ու ընդլայնմանը վերաբերող մի շարք հարցեր:

Bako Sahakyan received minister of the Emergency Situations of the Republic of Armenia David Tonoyan
On 3 March Artsakh Republic President Bako Sahakyan received minister of the Emergency Situations of the Republic of Armenia David Tonoyan and director of the ministry's rescue service Mushegh Ghazaryan, Central Information Department of the Office of the Artsakh Republic President stated.
STEPANAKERT, MARCH 3, ARTSAKHPRESS:  At the beginning the President congratulated David Tonoyan on being appointed to the responsible position wishing him success in his work.
Issues related to further deepening and widening relations between the corresponding structures of the two Armenian republics were discussed during the meeting attended by director of the State Service on Emergency Situations under the NKR Cabinet of Ministers Komitas Karapetyan.