ԵԱՀԿ դիտարկում է անցկացվելու Թալիշից դեպի հյուսիս-արեւմուտք
Մարտի 15-ին, Արցախի Հանրապետության իշխանությունների հետ ձեռք բերված պայմանավորվածության համաձայն` ԵԱՀԿ առաքելությունը Արցախի եւ Ադրբեջանի զինված ուժերի շփման գծի պլանային դիտարկում է անցկացնելու Մարտակերտի շրջանի ուղղությամբ՝ Թալիշ բնակավայրից դեպի հյուսիս-արեւմուտք։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, մարտի 14, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Արցախի ԱԳՆ-ի հաղորդմամբ՝ Արցախի Հանրապետության պաշտպանության բանակի դիրքերից դիտարկումն իրականացնելու  են  ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցչի (ԳՆԱՆ) դաշտային օգնականներ Գենադիե Պետրիկան (Մոլդովա) եւ Խրիստո Խրիստովը (Բուլղարիա),  ինչպես նաեւ ԵԱՀԿ ԳՆԱՆ գրասենյակի աշխատակից Պետեր Սվեդբերգը (Շվեդիա)։
Շփման գծի հակառակ կողմից դիտարկումն իրականացնելու են ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ դեսպան Անջեյ Կասպշիկը, նրա դաշտային օգնական Իրժի Աբերլեն (Չեխիա) եւ անձնական օգնական Սայմոն Թիլլերը (Մեծ Բրիտանիա)։
Արցախի Հանրապետության իշխանությունները պատրաստակամություն են հայտնել աջակցել դիտարկման անցկացմանը եւ ապահովել ԵԱՀԿ առաքելության անդամների անվտանգությունը։

OSCE to conduct monitoring at Artsakh’s Martakert region, to north-west of Talish
On March 15 in accordance with the agreement reached with the authorities of the Republic of Artsakh, the OSCE Mission will conduct a planned monitoring of the Line of Contact between the armed forces of Artsakh and Azerbaijan, in the direction of the Martakert region, to the north-west of Talish settlement, press service of the Artsakh MFA told.
STEPANAKERT, MARCH 14, ARTSAKHPRESS: From the positions of the Defense Army of the Artsakh Republic, the monitoring will be conducted by Field Assistants to the Personal Representative of the OSCE Chairperson-in-Office (CiO) Ghenadie Petrica (Moldova) and Khristo Khristov (Bulgaria), as well as staff member of the Office of the Personal Representative of the OSCE CiO Peter Svedberg (Sweden).
From the opposite side of the Line of Contact, the monitoring will be conducted by Personal Representative of the OSCE Chairperson-in-Office Ambassador Andrzej Kasprzyk, his Field Assistant Jiri Aberle (Czech Republic) and Personal Assistant Simon Tiller (Great Britain).