Մոսկվայում Հայաստանի ու Ադրբեջանի արտգործնախարարները պայմանավորվել են շարունակել շփումները
Ապրիլի 28-ին Մոսկվայում, ռուսական կողմի նախաձեռնությամբ, կայացավ Հայաստանի, Ռուսաստանի և Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարներ Էդվարդ Նալբանդյանի, Սերգեյ Լավրովի և Էլմար Մամեդյարովի աշխատանքային հանդիպումը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 28 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին «Արցախպրես»­-ին տեղեկացրին ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության մամուլի, տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապի վարչությունից:
Հանդիպմանը շարունակվեցին քննարկումները ղարաբաղյան կարգավորման բանակցային գործընթացն առաջ մղելու շուրջ: Ընդգծվեց Վիեննայում և Սանկտ-Պետերբուրգում 2016թ. մայիսին և հունիսին կայացած գագաթաժողովներին ձեռք բերված համաձայնությունների իրականացման անհրաժեշտությունը:
Հայաստանի և Ադրբեջանի արտաքին քաղաքական գերատեսչությունների ղեկավարները երախտագիտություն հայտնեցին Ռուսաստանի Դաշնության ԱԳ նախարարին՝ ղարաբաղյան հիմնահարցի խաղաղ հանգուցալուծմանն աջակցելուն ուղղված շարունակական ջանքերի համար: Նախարարները պայմանավորվեցին շարունակել շփումները քննարկված բոլոր հարցերի առնչությամբ:
Ռուսաստանի, Ադրբեջանի և Հայաստանի նախարարների եռակողմ հանդիպումից հետո նրանց միացան նաև ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները՝ Ռուսաստանի, Միացյալ Նահանգների և Ֆրանսիայի դեսպանները, ինչպես նաև ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչը։ Կայացավ մտքերի փոխանակում՝ ղարաբաղյան կարգավորման գործընթացի վերաբերյալ:

Armenian, Russian and Azerbaijani FMs agreed to continue the talks. Armenia’s MFA
At the initiative of the Russian side, Armenian, Russian and Azerbaijani Foreign Ministers Edward Nalbandian, Sergey Lavrov and Elmar Mammadyarov held a working meeting in Moscow on 28 April.
STEPANAKERT, APRIL 28,  ARTSAKHPRESS: As the Press Service of Armenia’s Ministry of Foreign Affairs told, the sides continued discussing the issue of promoting the Karabakh peace talks at the meeting. The interlocutors highlighted the necessity to implement the agreements reached at Vienna and St. Petersburg summits held in April and June 2016.
The Armenian and Azerbaijani FMs expressed their gratitude to Russia’s Foreign Minister for his continuous efforts aimed at supporting the peaceful settlement of the Nagorno-Karabakh conflict. The ministers agreed to continue the talks regarding all the issues touched upon at the meeting.
According to the source, following the trilateral meeting between the Russian, Azerbaijani and Armenian FMs, the ministers were joined by the OSCE Mink Group Co-Chairs –Ambassadors of Russia, U.S. and France, as well as the Personal Representative of the OSCE Chairperson-in-Office. The officials exchanged views on the Karabakh conflict settlement process.