Գլենդելում Հայոց ցեղասպանությանը նվիրված ցուցահանդես կբացվի
Մայիսի 19-ին Գլենդելի Կենտրոնական գրադարանում Հայոց ցեղասպանությանը նվիրված ցուցահանդես կբացվի, հաղորդում է Glendale California-ն:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 18 մայիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Գլենդելի վերաբացված եւ վերանորոգված Կենտրոնական գրադարանի գլխավոր առանձնահատկությունը Reflect Space-ն է։ Այն ցուցահանդեսային տարածք է՝ նախատեսված ամբողջ աշխարհում մարդու իրավունքների խախտումներն ու մարդկանց նկատմամբ վայրագություններն ուսումնասիրելու համար։
«Հիշողության բնանկար. Ցեղասպանության վկաներն ու հետեւանքները» խորագրով առաջին ցուցահանդեսը կներկայացնի ցեղասպանությունը վերապրած մարդկանց պատմությունները։ Ցուցահանդեսում ներկայացված կլինեն նաեւ Ցեղասպանություն վերապրածների ժառանգների արվեստի գործերը։

В Глендейле откроется выставка, посвященная Геноциду армян
В отремонтированной Центральной библиотеке Глендейла 19 мая откроется выставка, посвященная Геноциду армян, сообщает Glendale California.
СТЕПАНАКЕРТ, 18 мая АРЦАХПРЕСС - Главной особенностью вновь открывшейся и обновленной центральной библиотеки Глендейла является Reflect Space - выставочное пространство, предназначенное для изучения зверств и нарушений прав человека во всем мире. Первый выставочный показ пройдет под названием «Пейзаж памяти: свидетели и последствия геноцида», который представляет рассказы людей, переживших геноцид армян. На выставке также представлены произведения искусства потомков тех, кто пережил геноцид.