Իգոր Պոպով. Միջազգային դիտորդների կազմը կավելանա՝ հասնելով 7-ի
Ղարաբաղյան հակամարտության գոտում ԵԱՀԿ գրասենյակի միջազգային դիտորդների թիվը 7-ի հասցնելու մասին համաձայնություն է ձեռք բերվել:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 26 մայիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին ԱՊԱ-ին տված հարցազրույցում հայտարարել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահ Իգոր Պոպովը:
Նրա խոսքով՝ սրան համաձայն են երկու կողմերն էլ: «Սակայն դեռեւս տարաձայնություններ կան մի շարք հարցերի շուրջ, այդ թվում՝ դիտորդների տեղակայման վայրի, նրանց գործունեության ֆինանսավորման կարգի եւ տեխնիկական այլ հարցերի: Ներկայում ԵԱՀԿ գործող ավստրիական նախագահությունը Կազմակերպության Քարտուղարության համապատասխան կառույցների եւ կողմերի ներկայացուցիչների հետ միասին զբաղվում է դրանց համաձայնեցմամբ»,- նշել է նա:

Игорь Попов: Состав международных наблюдателей будет увеличен на 7 человек
Достигнута договоренность об увеличении численного состава международных наблюдателей офиса ОБСЕ в зоне карабахского конфликта на семь человек.
СТЕПАНАКЕРТ, 26 мая АРЦАХПРЕСС - Об этом в интетрвью АПА заявил российский сопредседатель МГ ОБСЕ Игорь Попов.
По его словам, с этим согласны обе стороны. «Однако сохраняются разногласия по деталям, включая места размещения наблюдателей, порядок финансирования их деятельности и некоторые другие технические вопросы. Их согласованием занимается сейчас действующее австрийское председательство ОБСЕ вместе с соответствующими структурами Секретариата Организации, а также представителями сторон», - отметил он.