Ամեն ինչ կանենք, որպեսզի առաջ գնանք. Հովհաննես Բաչկով
Լուսադեմին Հայաստանի ազգային հավաքականի բռնցքամարտիկներ Հովհաննես Բաչկովը (64 կգ քաշային կարգ) և Կարեն Տոնականյանը (60 կգ) Համբուրգում անցկացված աշխարհի առաջնությունից վերադարձել են Երևան:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 4 սեպտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Աշխարհի առաջնության բրոնզե մեդալակիր Հովհաննես Բաչկովը ՀԱՕԿ լրատվականին ասել է.
«Այս անգամ ոսկի նվաճել չհաջողվեց: Բավարարվեցի բրոնզով: Բայց ամեն ինչ կանենք, որպեսզի առաջ գնանք: Կուբացու հետ ավելի շատ մենամարտում էի կամքի ուժով, քանի որ ընթացքում զգում էի, թե որքան հոգնածություն կար մեջս: Չէի հասցրել վերականգնվել: Սա արդարանալու համար չեմ ասում: Եվրոպայի առաջնությունից շատ քիչ ժամանակ էր անցելև չէի հասցրել վերականգնվել:
Մոնղոլ և ղազախ մրցակիցներիս հետ էլ ավելի շատ էներգիա էի ծախսել: Սրանք կապված են միմյանց հետ: Ի վերջո, օրգանիզմի հետ գործ ունենք: Այդ մենամարտում կուբացին իրեն ավելի լավ էր զգում»:
Կարեն Տոնականյանը դժգոհ է իր մասնակցությունից։
«Չստացվեց: Աշխարհի առաջնությունում թույլ բռնցքամարտիկներ չկան, բոլորն էլ գալիս են վարկանիշով՝ ընտրված մարզիկներ են: Թե ինչըև ինչու չստացվեց, մարզիչների հետ կվերլուծենք և կաշխատենք հետագայում թույլ տրված սխալները չկրկնել», - ասել է նա:

Бронзовый призер Чемпионата мира по боксу О. Бачков: Мы сделаем все, чтобы двигаться вперед
Боксеры сборной Армении Ованнес Бачков (весовая категория 64 кг) и Карен Тонаканян (60 кг) вернулись в Ереван с Чемпионата мира, прошедшего в Гамбурге.
СТЕПАНАКЕРТ, 4 сентября АРЦАХПРЕСС - Об этом сообщает пресс-служба Национального Олимпийского комитета Армении (НОКА).
«В этот раз золото завоевать не удалось. Довольствовался бронзой. Но мы сделаем все, чтобы двигаться вперед. С кубинцем бился больше за счет силы воли, чувствуя, насколько сильно я устал. Не успел восстановиться. Говорю это не для оправдания. После чемпионата Европы прошло очень мало времени, и я не успел восстановиться. С соперниками из Казахстана и Монголии также было потрачено много энергии. Все это взаимосвязано. В конце концов, имеем дело с организмом. В том поединке кубинец чувствовал себя лучше», – отметил он.
В свою очередь другой представитель Армении Карен Тонаканян также недоволен своим выступлением. «Не получилось. Слабых боксеров на чемпионате мира нет. Все приезжают с рейтингом – отобранные спортсмены. Что и почему не получилось, будем анализировать с тренерами. Постараемся в дальнейшем не повторять сделанных ошибок», – отметил он.