Պաշտոնական այցով Հայաստան կժամանի Ռուսաստանի վարչապետ Դմիտրի Մեդվեդևը
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Կարեն Կարապետյանի հրավերով հոկտեմբերի 24-ին պաշտոնական այցով Հայաստան է ժամանելու Ռուսաստանի Դաշնության վարչապետ Դմիտրի Մեդվեդևը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 20 հոկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այցի շրջանակում նախատեսվում է Կարեն Կարապետյանի և Դմիտրի Մեդվեդևի առանձնազրույցը, որին կհաջորդեն ընդլայնված կազմով բանակցությունները և փաստաթղթերի ստորագրման արարողությունը:
Ինչպես տեղեկացրին ՀՀ կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, նախատեսվում է նաև ՌԴ վարչապետի հանդիպումը ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի հետ:
Հոկտեմբերի 25-ին Դմիտրի Մեդվեդևը Երևանում մասնակցելու է նաև Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի նիստի աշխատանքներին:

Dmitry Medvedev to pay official visit to Armenia
At the invitation of Prime Minister Karen Karapetyan, Russian PM Dmitry Medvedev will arrive in Armenia on October 24, on an official visit.
STEPANAKERT, OCTOBER 20, ARTSAKHPRESS: On the margins of the visit, Karapetyan and Medvedev will hold a private talk, which will be followed by negotiations in extended format and a document signing ceremony, press office of the Government of Armenia informed.
The Russian PM is also scheduled to meet with President Serzh Sargsyan.
And On October 25, Dmitry Medvedev will attend the meeting of the Eurasian Intergovernmental Council, in capital city Yerevan.