Պաշտոնական այցով Հայաստան կժամանի Ռուսաստանի վարչապետ Դմիտրի Մեդվեդևը
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Կարեն Կարապետյանի հրավերով հոկտեմբերի 24-ին պաշտոնական այցով Հայաստան է ժամանելու Ռուսաստանի Դաշնության վարչապետ Դմիտրի Մեդվեդևը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 20 հոկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այցի շրջանակում նախատեսվում է Կարեն Կարապետյանի և Դմիտրի Մեդվեդևի առանձնազրույցը, որին կհաջորդեն ընդլայնված կազմով բանակցությունները և փաստաթղթերի ստորագրման արարողությունը:
Ինչպես տեղեկացրին ՀՀ կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, նախատեսվում է նաև ՌԴ վարչապետի հանդիպումը ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի հետ:
Հոկտեմբերի 25-ին Դմիտրի Մեդվեդևը Երևանում մասնակցելու է նաև Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի նիստի աշխատանքներին:

Премьер России Дмитрий Медведев 24 октября с официальным визитом прибудет в Армению
По приглашению премьер-министра Армении Карена Карапетяна 24 октября с официальным визитом в республику прибудет председатель правительства Российской Федерации Дмитрий Медведев.
СТЕПАНАКЕРТ, 20 октября АРЦАХПРЕСС  - Как сообщает пресс-служба правительства Армении, в рамках визита запланирована беседа Карена Карапетяна и Дмитрия Медведева в формате тет-а-тет, за которой последуют переговоры в расширенном составе и церемония подписания документов.
Запланирована встреча Д.Медведева с президентом Армении Сержем Саргсяном.
Дмитрий Медведев 25 октября в Ереване примет участие в заседании Евразийского межправительственного совета.