Հակառակորդը կրկին դրսևորել է ակտիվություն. ՊՆ
Հոկտեմբերի 24-ի կեսօրից հետո արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի որոշ հատվածներում հակառակորդը կրկին դրսևորել է ակտիվություն՝ տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից բացի, կիրառելով նաև ականանետեր:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 25 հոկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայության փոխանցմամբ՝ մասնավորապես` Մարտակերտի և Մարտունու պաշտպանական ուղղություններում տեղակայված հայկական դիրքերի վրա ադրբեջանական զինուժը 60 մմ-ոց ականանետերից արձակել է 23 արկ: Արկակոծության արդյունքում ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները որևէ կորուստ չեն կրել:
Երեկոյան և գիշերվա ընթացքում իրադրությունը հանգիստ է եղել:
ՊԲ հերթապահ զորամասերը առաջնագծի ողջ երկայնքով շարունակում են աչալրջորեն վերահսկել իրավիճակը և ըստ մարտական կարգադրության կատարել իրենց առջև դրված խնդիրը:

ВС Азербайджана применили минометы на линии соприкосновения с Арцахом
ВС Азербайджана 24 октября после полудня вновь активизировались, применив наряду со стрелковым вооружением различного калибра минометы на некоторых участках линии соприкосновения с Арцахом.
СТЕПАНАКЕРТ, 25 октября АРЦАХПРЕСС  Как сообщает пресс-служба Министерства обороны НКР, в частности, ВС АР выпустили 23 снаряда из минометов калибра 60 мм по позициям карабахских ВС в направлении Мартакерта и Мартуни. В результате обстрела пострадавших с карабахской стороны нет.
Вечером и ночью ситуация была спокойной. Передовые подразделения Армии обороны НКР контролируют ситуацию по всему периметру линии соприкосновения.