Հակառակորդը կրկին դրսևորել է ակտիվություն. ՊՆ
Հոկտեմբերի 24-ի կեսօրից հետո արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի որոշ հատվածներում հակառակորդը կրկին դրսևորել է ակտիվություն՝ տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից բացի, կիրառելով նաև ականանետեր:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 25 հոկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայության փոխանցմամբ՝ մասնավորապես` Մարտակերտի և Մարտունու պաշտպանական ուղղություններում տեղակայված հայկական դիրքերի վրա ադրբեջանական զինուժը 60 մմ-ոց ականանետերից արձակել է 23 արկ: Արկակոծության արդյունքում ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները որևէ կորուստ չեն կրել:
Երեկոյան և գիշերվա ընթացքում իրադրությունը հանգիստ է եղել:
ՊԲ հերթապահ զորամասերը առաջնագծի ողջ երկայնքով շարունակում են աչալրջորեն վերահսկել իրավիճակը և ըստ մարտական կարգադրության կատարել իրենց առջև դրված խնդիրը:

Artsakh Defense Army says adversary shows activeness at the Line of Contact
The Azerbaijani forces showed activeness at certain sections of the Artsakh-Azerbaijani Line of Contact on October 24 afternoon, applying firearms of different calibres and mortars.
STEPANAKERT, OCTOBER 25, ARTSAKHPRESS: As the Defense Army reported in a press statement. the Azerbaijani side fired 60mm mortars (23 shells) at the Armenian positions in the Martakert and Martuni direction.
According to the release, the Defense Army frontline unitssuffered no damage due to the shelling. The situation remained calm in the evening and at night.
The Defense Army forces continue carefully controlling the situation in the frontline and fulfill their military tasks”, the statement of the ministry says.